4. detsembril toimuv järjekordne Tööstuse klubi võtab fookusesse Orkla Eesti Kalevi tehase efektiivsuse juhtimise ja säilitamise ning tarneahela ja muutused.
- Tööstuse klubi üks programmi osa on ka tehasetuur.
Tööstusuudiste järjekordne Tööstuse klubi toimub Orkla Eesti Kalevi tehases, kus jagatakse nii muudatuste juhtimise kui tarneahela arendamise kogemusi.
Ettevõtte Eesti üksused on oma ajaloo vältel edukalt toimimiseks pidanud läbi tegema suure hulga muutuseid. Paljud uuendused said alguse Orkla tulekuga ning mitmete arenduste taga on soov muutuvas keskkonnas efektiivsust säilitada.
Tööstuse klubi otsime vastuseid küsimustele:
- milline on edukas muudatuste juhtimise mudel uue tarkvara juurutuse näitel?
- ja kuidas tarneahela süsteemseks arendamiseks kasutada tööriistana juhtimise aastaratast?
Oma kogemusi jagavad:
- Orkla Eesti tarneahela direktor Tarmo Virkus, kes räägib tarneahela aastararattast;
- Kalevi tehasejuht Marika Tungel, kes jagab tõhusa muudatuste juhtimise mudelit SAPi juurutamise näitel;
- Kalevi toomisüksuse juht Annika Kaasik, kes aitab läbi viia tehasetuuri.
Tööstusuudised käivitasid alates augustist ürituste sarja „Tööstuse klubi“, mille eesmärk on jagada ettevõtete kogemusi tehastes kohapeal.
Vaata galeriidest, mis toimus eelmistes Tööstuse klubides:
August: biotehnoloogia ettevõte Repligen Estonia, galerii leiab
siit.
September: autotööstusele detaile valmistav Promens Rõngu, galerii leiab
siit.
Oktoober: elektriseadmete tootja Harju Elekter Eesti, galerii leiab
siit.
Tule osalema!
Täpse programmi ja pääsmed leiab
siit.
Kohtade arv on piiratud!
Seotud lood
Lean-teekonna alguses on oluline, et ettevõtte juht kaasaks meeskonnaliikmeid eri osakondadest ja tasanditelt, sest see aitab tagada uue mõtteviisi kiirema leviku terves tehases, soovitas Harju Elektri tegevjuht Alvar Sass sel nädalal toimunud Tööstusuudiste korraldatud tööstuse klubis.
Autotööstusele plastikdetaile tootva ja Aasta tehas 2024 tiitli võitnud Promens Rõngu tehases võtsid Tööstuse klubi liikmed fookusesse automatiseerimise ja digitaliseerimise parimad praktikad.
Müügitiim on võtmekoht - klientidega suhtlejate pealt ei tohi raha kokku hoida.
Kui tahate oma ettevõtet muuta, siis ärge tehke lihtsaid asju, sõnas näiteks vaktsiinide loomiseks mõeldud masinate projekteerimise ja tootmisega tegeleva Repligen Estonia juht Madis Unt kolmapäeval ettevõtte uues tehases toimunud Tööstuse klubis.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.