Aegamisi on selgeks saanud, et müüdid eestlaste põhjamaisest aeglusest on aluseta, vähemalt mootorispordi maailmas - olgu näiteks kasvõi Markko Märtin või Ott Tänak. Nüüd sai see taas kinnitust: jaanuari lõpus teatati, et Tallinna tudengitest koosneva FS Team Tallinna ehitatud vormelauto FEST24 on tunnistatud omas klassis maailma parimaks. Konkurents oli ülitihe. Kokku osales võistlusel 889 tiimi.

- Eesti tudengite loodud vormel FEST24 on valitud maailma parimaks.
Juba varem on Eesti tudengid saavutanud võistluste võite ja poodiumikohti, aga maailma parimaks kuulutamist on kaua oodatud. Eesti tiim, milles teevad koostööd Tallina Tehnikaülikooli ja Tallinna tehnikakõrgkooli üliõpilased, alustas sarjas võistlemist juba 2006. aastal, esialgu sisepõlemismootoriga vormeliga. Meeskond seab igal aastal uuele masinale eesmärgid, mille põhjal arendatakse ja ehitatakse täiesti uus vormel. Viimastel aastatel ehitatakse elektrivormeleid, mis on integreeritud ehk võimeline sõitma nii juhiga kui juhita. Võistlus ei toimu mitte ainult asfaldil, vaid kaitsta tuleb nii vormelauto disaini, kuluaruannet kui ka äriplaani, ja seda autotööstuse tippinseneride ees. Punkte kogutakse ka erinevatel dünaamilistel aladel autot proovile pannes. Hooaja kulminatsioon on rahvusvahelised võistlused, kus testitakse vormeli töökindlust, kiirust ja üldist võimekust. Imeline Teadus tegi juttu FS Team Tallinna kapteni Harry Ausiga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Tehnikaülikooli tudengivormeli tiim FS Team Tallinn on ülemaailmses arvestuses 889 meeskonna hulgast parim. Varasemalt on Eesti tudengid saavutanud võistluste üldvõite ja toonud hulga poodiumikohti, kuid maailma parimaks kuulutamisest on meeskond unistanud aastaid.
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) avab septembri lõpus üliõpilaste insenerivaldkonna arendusprojektide toetuse uue vooru, mille eesmärk on julgustada tudengeid koos ettevõtetega arendama uudseid tehnoloogilisi lahendusi.
Inseneritudengid teavad hästi, et Eestis on kõva inseneride puudus ning spetsialiste otsitakse tikutulega taga. Selle oskavad nad enda kasuks pöörata.
EASi ja KredExi ühendasutus avas täna üliõpilaste insenerivaldkonna arendusprojektide toetuse uue vooru. Eesmärk on julgustada tudengeid koos ettevõtetega arendama uudseid tehnoloogilisi lahendusi nagu näiteks satelliidid, autod, droonid, tehisintellekt jne.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.