Eesti ja Soome tööstusvaldkonna erialaliidud alustavad septembris põhikooli vanemale astmele võistluse Tuleviku Loojad, et leida ettevõtetele jätkusuutlikke lahendusi.
- Üks noortele väljakutseid pakkuv võistlusel osalev ettevõte on trükitööstus K-Print. Ettevõtte juht Rait Rebane usub, et noorte pilk aitab leida uusi ideid ja lahendusi. Foto: Toomas Kelt
Tuleviku Loojad / Tulevaisuuden Tekijät projekti eesmärk on luua põhikooli noortele seoseid reaalainetes omandatud teadmiste, ettevõtlikkuse ning tulevaste töökohtade vahel . Võistkonnad koosnevad 13-14-aastastest õpilastest, kes koos õpetajate ja ettevõtete poolsete mentoritega peavad leidma üles ettevõtete väljakutsed, mõtlema loovalt ja pakkuma välja jätkusuutlikke lahendusi, mida ettevõtted saaksid oma toodetes või tööprotsessides rakendada.
Seotud lood
Wise on juba viis aastat uurinud noorte eelistusi, et selgitada välja kas ja kui palju on noortel huvi minna õppima tehnoloogiaga seotud erialasid. Kui huvi tehnoloogiasektori vastu on varasematel aastatel järjepidevalt tõusnud või püsinud samal tasemel, siis sel aastal on see languses.
OSKA uuring kaardistas 70 kutseõppekava, mille lõpetajatest rakendub hiljem tööturul põhitööl erialaselt vähem kui 40%. Sageli õpivad neil õppekavadel täiskasvanud, ent on ka n-ö noorte erialasid, kuhu lõpetamise järel tööle ei minda, selgub värskest OSKA uuringust.
Eesti majandust vaevava IT- ja targa tööstuse spetsialistide põua leevendamiseks avavad Tartu Rakenduslik Kolledž (VOCO) ja Tartu Kunstikool uudse kestlike tehnoloogiate keskhariduse õppekava, kus õpe toimub tööelule sarnastes tiimides.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.