Tartus hakatakse lahendama tööstust kimbutavat tööjõupuudust. “Lõpetajal peaks olema kolm valikut”
Eesti majandust vaevava IT- ja targa tööstuse spetsialistide põua leevendamiseks avavad Tartu Rakenduslik Kolledž (VOCO) ja Tartu Kunstikool uudse kestlike tehnoloogiate keskhariduse õppekava, kus õpe toimub tööelule sarnastes tiimides.
Uus õppekava keskendub kestlikele tehnoloogiatele, lõpetajaid ootavad paljud tööstusettevõtted. Foto: VOCO
Tartu Rakendusliku Kolledži VOCO õppedirektori Liivi Raudsepa sõnul sündis uus õppekava prognoosidest, mille kohaselt on Eesti tööturult puudu tuhandeid IT-, targa tööstuse ja rohemajanduse spetsialiste.
Võib suurima rõõmuga tõdeda, et kuuldused Eesti tööstuse enneaegsest surmast on selgelt liialdatud, ütles majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo täna konverentsi Tark tööstus 2024 avakõnes.
Kõik need aastad on kutseõpe olnud õpilaste jaoks teine või kolmas valik, aga näiteks masina- ja metallisektoris on tehasetöötaja nagu IT-mees ja teenib väga head palka, rääkis Eesti Masinatööstuse Liidu juht Raul Kütt Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu esinaise Triin Laasi-Õige sõnul tuleks kutseharidusest rääkida kui kiirteest tööturule ja ta peab positiivseks, et kutseharidus on jõudnud taas avalikku arvamus- ja uudisruumi.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.