Möödunud aasta juulis alustas elektroonikatööstuse Éolane Tallinn tegevjuhina Redrik Rahu, kes räägib "Tööstusuudised eetris" saates, kuidas ta uude rolli sattus ja kuidas on kaheksa kuud tippjuhina möödunud.

- Eesti üks suurem elektroonikatootja, Prantsuse omanikega Éolane avas Tallinnas tehase 2019. aasta alguses. Toona oli Tallinna tehas kogu grupi suurim, kus sai tööd üle 500 inimese. Foto: Andras Kralla
Rahu tunnistab saates, et juhina on ta juba pidanud tegema ka ebamugavaid otsuseid ja koondama osa oma töötajatest. Ta räägib saates ka ettevõtte käekäigust ja tarneahelatest ning selgitab, kuidas geopoliitika ettevõtet mõjutab. Juttu on ka Éolane prantsuse omanike otsusest müüa Prantsusmaa ja Maroko tehased. Saadet juhib Harro Puusild.

- Éolane Tallinn tegevjuht Redrik Rahu. Foto: Harro Puusild
„Tundub, et oli õige samm,“ hindab Rahu karjääriredelil tõusu. Varem Rahu olnud näiteks müügi- ja arendusjuht mitmetes tööstusettevõtetes. „Muutus jõudis minuni juhuslikult. Minuga võeti ühendust ühe teise positsiooni raames, aga lõpuks jõudsime sinnamaani, et võtan kogu ettevõtte juhtimise üles.“
„Meie Prantsuse ja Maroko tehased on täna müügis, omanikud on otsustanud jätta endale vaid Tallinna, Hiina ja Malaisia operatsioonid. Sisuliselt on grupp pooldumas ja sellega seoses kaasneb ka mulle tugev vajadus teha konkreetseid tegevusi,“ avab Rahu praegust olukorda.
Küsimusele, kuidas elektroonikatööstus end täna Eesti majanduskeskkonnas tunneb, vastas Rahu, et tegelikult on tunne hea. „Kui võrdleme end teiste Balti riikidega, siis see, kui palju on Eestis EMS-ettevõtteid (electronics manufacturing services ehk elektroonika tootmisteenust pakkuvad ettevõtted – toim), on muljetavaldav,“ märgib ta.
„Eestis on kvalifitseeritud tööjõudu. Jah, seda on vähe, aga tööjõud on kõrgetasemeline. Seda tööstust saab teha tugevate inseneridega,“ tõi ta välja positiivse poole. „Teine pool on meie majanduskliima. Mulle meeldib öelda, et meil pole kriise, vaid uus reaalsus. Meil on muutlik keskkond, VUCA-t on palju. Selles maailmas tuleb toimetada ja ma tahaks loota, et meil ei tule halbu üllatusi, mis palgasurvet tõstavad, sest oleme oma palgataseme tõttu ka päringuid kaotanud,“ sõnas
Redrik Rahu ja lisas, et Eesti ei ole enam odava tööjõu maa.
Elektroonikatööstuse Éolane uus juht: mitu tehast on müügis
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.