On palju asju, millest me täna aru ei saa, aga pead ei tohi liiva alla peita, vaid öelda, et siin on meie jaoks võimalused ja neid tuleb uurida, soovitas Stockholm School of Economics Executive Education õppe- ja arendusjuht Peter Myhrström täna toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil.
- Peter Myhrström Foto: Urmas Kamdron
"Kõik teavad, et oleme läbimas neljandat tööstusrevolutsiooni. Oleme üle elanud juba mitu revolutsiooni ja see on olnud mõnikord ka valus. Ma usun, et ka praegune etapp on valus ja see muudab meie jaoks kõik," rääkis Peter Myhrström tarneahelakonverentsil peetud ettekandes.
Ta lisas, et meil on palju ebakindlust, sest on palju asju, mida me ei mõista - kõik on muutunud keeruliseks. "Kõik on muutunud keeruliseks ja see on seotud neljanda tööstusrevolutsiooniga ja arenguga. See tekitab meis stressi," selgitas ta.
"Meie teadmised on seotud minevikuga, aga strateegilised otsused on seotud tulevikuga. Enamik asju me ei tea ja see tekitab stressi. Mõnel juhul hoiab see meid ka tagasi," sõnas Myhrström.
Teid võib tabada Kodaki saatus
Myhrström rääkis, et tarneahel ja hanked mängivad väga olulist rolli organisatsioonis ja tulevikus. "Teie, tarneahela inimesed, olete need, kes loovad väärtust," rääkis Peter Myhrström ettekandes.
"Ma soovitan teil seda asja ümber mängida. Kui me ei lähe kaasa digimuutustega, siis võib juhtuda, et firma kaob. Me oleme seda ka varem näinud - parim neist on Kodak. Nende käes olid intellektuaalomandi õigused, aga nad jäid oma fotofilmi juurde. See võib juhtuda ka teiega," hoiatas ta.
"McKinsey uuringu järgi tuleb 75% käibekasvust tarneahela digitaliseerimisest. Selle raporti peaksite välja trükkima ja oma juhile andma ning ütlema, et mina olen väga oluline tegelane ettevõttes," soovitas Myhrström konverentsi osalejatele.
Ta lisas, et samal ajal tuleb valmis olla ka mentaalseks muutuseks. "Digitaliseerimine on keeruline teema ja selleks, et sellega toime tulla, on vaja mõtlemist. On palju asju, millest me täna aru ei saa. Aga kas suudame leppida sellega, et me ei saa kõigest aru? Pead ei tohi liiva alla peita, vaid öelda, et siin on meie jaoks võimalused ja asja tuleb uurida," ütles Myhrström.
"Kui te selles suunas oma mõtet muudate, siis on asjad hästi. Küsige endalt, miks me liigume digitaalse transformatsiooni poole? Pidage meeles, et digitaliseerimine on vahend, mitte eesmärk," rääkis ta.
"Digitaalne transformatsioon on äri transformatsioon, millel on digitaalne komponent. On teie otsus, kas tahate tarneahelat muuta või mitte. Teie olete see, kes teevad otsuse ja näevad, et midagi on maailmas toimumas ja mina pean teadma, mida nende tehnoloogiatega peale hakata. Millised on uued viisid äri ajamiseks, kuidas töötab tulevikus organisatsioon?"
Täna toimub 5. Pärnu Tarneahelakonverents "Midagi on puudu".
Seotud lood
Tarneahela valdkonna tegijad on taas kogunenud Pärnusse, sest täna algas kaks päeva kestev Pärnu Tarneahelakonverents, mis kannab tänavu alapealkirja "midagi on puudu".
Saku Metall Allhanke Tehases töötab automaatladu nimega "nighttrain", mis on ühendatud stantspinkidega. Nimi tuleneb sellest, et tootmine on võimeline töötama ka inimese sekkumiseta, selgitas ettevõtte juhataja Rain Johanson möödunud nädalal Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Meil on puudu ajast, mil mõelda, kuidas luua suuremat lisandväärtust, ütles Sensei juhataja ja logistikaekspert Illimar Paul täna toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil "Midagi on puudu".
Elvas asuva elektroonikatööstuse Enics Group asepresident protsesside arenduse alal Kaur Andresson tõdes Pärnus toimuval tarneahelakonverentsil, et tarneahela juhtimine nende jaoks võtmeküsimus ning suurim probleem on seal kliendiennustuste ebatäpsus.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.