Tarneahela valdkonna tegijad on taas kogunenud Pärnusse, sest täna algas kaks päeva kestev Pärnu Tarneahelakonverents, mis kannab tänavu alapealkirja "midagi on puudu".
- Pärnu Tarneahelakonverents 2018. Foto: Urmas Kamdron
Pärnu Tarneahelakonverents toimub tänavu juba 5. korda. Selle aasta konverentsi fookuses on põhilised tarneahela juhtimise probleemid - kaardistatakse praegune reaalne olukord ja otsitakse lahendus.
Konverents küsibki: mis on puudu? Pigem kipubki alati midagi puudu jääma - nii teadmistest, infost, inimestest või isegi rahast.
5. tarneahelakonverentsi modereerib Pärnu Tarneahelakonverentsi ellukutsuja Anti Orav. Konverentsil on osalemas pea 200 inimest.
Tutvu täpsema programmiga
SIIN.
Seotud lood
Saku Metall Allhanke Tehases töötab automaatladu nimega "nighttrain", mis on ühendatud stantspinkidega. Nimi tuleneb sellest, et tootmine on võimeline töötama ka inimese sekkumiseta, selgitas ettevõtte juhataja Rain Johanson möödunud nädalal Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Meil on puudu ajast, mil mõelda, kuidas luua suuremat lisandväärtust, ütles Sensei juhataja ja logistikaekspert Illimar Paul täna toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil "Midagi on puudu".
Elvas asuva elektroonikatööstuse Enics Group asepresident protsesside arenduse alal Kaur Andresson tõdes Pärnus toimuval tarneahelakonverentsil, et tarneahela juhtimine nende jaoks võtmeküsimus ning suurim probleem on seal kliendiennustuste ebatäpsus.
On palju asju, millest me täna aru ei saa, aga pead ei tohi liiva alla peita, vaid öelda, et siin on meie jaoks võimalused ja neid tuleb uurida, soovitas Stockholm School of Economics Executive Education õppe- ja arendusjuht Peter Myhrström täna toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.