Eesti droonitootja Threod Systems sõlmis vastastikkuse mõistmise memorandumi Jaapani autonoomsete lennuvahendite tootja ACSL ja Sakai linnavalitsusega, leppe eesmärk on tugevdada rahvusvahelist koostööd ja laiendada Eestis toodetud mehitamata vaatluslennuki Eos C VTOL kasutusvõimalusi Jaapanis.
Kolmepoolne kokkulepe on jätkuks ACSLi tegevjuhi Satoshi Washiya ja Sakai linnapea Masahiro Hashimoto hiljutisele Eestisse tehtud visiidile, mille raames tutvuti Threod Systemsi tehnoloogiaga ja Eos C VTOLi lennuvõimekusega.
Vähemalt miljoni euro suuruseid rahakaasamisi oli kaitsetööstuses 12.
Süvatehnoloogia valdkonnas tegutsevate idusektori ettevõtete käive kasvas mullu võrreldes aasta varasemaga ligi 20%, edestades idusektori üldist kasvu kaks korda. Suurimat kasvu näitas kaitsetööstus, kuid enim investeeringuid on kaasanud roheidud.
Eesti idusektoris näitab tugevat kasvu kaitsetööstus, mida kujundavad geopoliitilised konfliktid ning veavad raskuseid võimalusteks muutvad asutajad. Investorite sõnul võib just kaitsetööstusest saada Eesti idusektori lipulaev.
Kolm Eesti ettevõtet võtavad juhtrolli Euroopa-ülestes konsortsiumides, mille eesmärk on arendada õhuründemoona ja kriitilise veealuse taristu kaitset. Kaitseministeerium toetab neid kokku 900 000 euroga.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.