Rootsi terasetootja SSAB investeerib 4,5 miljardit eurot uue fossiilivaba terasetootmise tehase rajamisse Rootsis. Kogu Rootsi süsinikuheidet 7% vähendav tehas peaks täsivõimsusel tööle hakkama 2028. aasta lõpuks.

- 2020. aastast töötab ka SSAB roheterase katsetehas, mis hakkab tulevast Lulea minitehast varustama fosiilivabalt toodetud toormalmiga.
- Foto: SSAB
Uuse tehases, aastase tootmisvõimsusega kuni 2,5 miljoni tonni, saab olema kahte elektriahju, kaasaegsed metallurgiaseadmed ja integreeritud valtsimistehas. Lisaks rajatakse külmvaltsimiskompleks ning galvaniseerimis- ja lõõmutusliinid. Tootmises hakatakse kasutama vanametalli ja rauamaagist saadud tooret, mis võimaldab vähendada tootmiskulusid, lühendada tarneaegu ning suurendada paindlikkust nõudluse kõikumiste korral.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nõudlus fossiilkütusteta toodetud „rohelise“ terase järel on Euroopas kasvutrendis, kuid omad piirid seab vajalik tooraine, nenditi Zürichis toimunud Euroopa terasetootjate kohtumisel.
Teraseturg areneb järjest enam süsinikneutraalse terase tootmise poole ning tõenäolisuselt jääb tulevikus turule vaid kaks terasesorti – vesinikenergiaga toodetud ja vanametallist ümbersulatatud teras, prognoosis terasetootja SSAB Baltikumi juht Anti Metsamaa hiljuti toimunud konverentsil Tööstuse äriplaan 2024.
Euroopa teraseturg seisab silmitsi keeruliste väljakutsetega, mis on tingitud madalast nõudlusest, tööstussektori langusest ja suurenenud impordimahust, kirjutab SSAB Baltimaade müügijuht Anti Metsamaa.
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.