Euroopa Komisjon eraldab Euroopa Ühendamise Rahastust (CEF - Connecting Europe Facility) kaasrahastuse piiriülestele energia infrastruktuuri projektidele. Üheks väljavalitud projektiks on Põhjamaade-Balti vesinikukoridor (NBHC), millele eraldatakse 6,8 miljoni euro suurune toetus teostatavusuuringute faasi läbiviimiseks.
- Vesinikutehnoloogia ettevõtte Elcogen tehas peaks valmima tänavu. Foto: Maru Ehitus
See on oluline samm Läänemere-äärse vesinikutaristu rajamise suunas, mis ühendaks Soome, Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Saksamaa, moodustades ühtse turu, kus vesinikumajandust arendada, teatas Elering.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuue Läänemere-äärse riigi gaasisüsteemihaldurit sõlmisid lepingu piiriülese Põhjamaade-Baltikumi vesinikukoridori teostatavuse uurimiseks. Lepinguga ühinesid Elering, Gasgrid, (Soome), Conexus Baltic Grid (Läti), Amber Grid (Leedu), Gaz System (Poola) ja ONTRAS (Saksamaa).
Läänemereäärsete riikide gaasi süsteemihaldurid allkirjastasid kolmapäeval koostööleppe, mille lõppeesmärk on rajada Soomet, Balti riike, Poolat ja Saksamaad ühendav vesinikutaristu.
Eestil on väga suur potentsiaal vesiniku tootmiseks ja kasutamiseks, tõdevad ettevõtjad ja teadlased, kuid selleks peavad erinevad osapooled suutma koostööd teha.
Täna asetatakse paika vesinikutehnoloogia ettevõtte Elcogeni uue tehase nurgakivi, tehase valmimise järel suureneb ettevõtte tahkeoksiid-kütuseelementide tootmisvõimsust 36 korda.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.