Eesti Energia grupi juhitavad elektrijaamad, tuulepargid ja Eesti suurim salvesti on valmis toetama Eesti, Läti ja Leedu sujuvat liitumist Mandri-Euroopa sagedusalaga eeloleval nädalavahetusel.
- Enefit Greeni tuule- ja päikesepark Pakri poolsaarel. Foto: Andras Kralla
Eesti koos Läti ja Leeduga teeb Euroopa sagedusalaga ühendumisel oma energiasüsteemi turvalisemaks, olles igal hetkel valmis ise tagama elektri tootmise ja tarbimise tasakaalu. Eestis mängivad selles olulist rolli Enefit Poweri juhitavad elektrijaamad Eestis, Enefit Greeni tuulepargid Eestis ja Leedus ning Auveres valminud Eesti esimene suursalvesti. Samuti infotehnoloogilised lahendused nagu virtuaalne elektrijaam, mis võimaldab ettevõtte portfellis olevate varadega sagedusturgudel osaleda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aina enam ettevõtteid otsib lahendusi energiakulude kokkuhoiuks. Kui seni oli üks lahendus päikesepaneelidega ise energiat toota, siis nüüd on hakatud soetama juurde energiasalvesteid ehk akusid, et tarbimisest üle jäävat energiat müüa võrku just siis, kui see on kõige kasumlikum,“ tõdes Enefit ASi ärikliendi päikese- ja salvestuslahenduste teenuse juht Mikk Tootsi.
Põlvekivijaamadel on palju miinuseid, kuid neist loobumine ei tule jätkuvalt veel kõne alla.
Eesti Energia loob Eesti riigile varustuskindlust tagavate reservelektrijaamade opereerimiseks eraldi ettevõtte, et muuta elektribörsile harva pääsevate varuvõimsuste juhtimine selgemaks ja läbipaistvamaks.
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.