• 10.01.25, 15:59

Uuring: tuumaenergia kasutuselevõttu toetab 68% Eesti elanikest

68% Eesti elanikest toetab tuumaenergia kasutuselevõttu, mis on 7 protsendipunkti rohkem kui pool aastat varem, näitab detsembri alguses läbiviidud uuring.
Tuumaenergia debatt peab olema teadmis- ja faktipõhine, sõnab kliimaminister Yoko Alender.
  • Tuumaenergia debatt peab olema teadmis- ja faktipõhine, sõnab kliimaminister Yoko Alender. Foto: Andras Kralla
Valdav enamus Eesti elanikke – 91% - on nüüdseks kujundanud seisukoha tuumaenergia küsimuses, teatas Kliimaministeerium.

Seotud lood

Intervjuu
  • 06.08.24, 08:22
Yoko Alender: õlitehase saaga on kahetsusväärne
Õlitehase saaga on kahetsusväärne, aga tähtajalise loa sai tehas seetõttu, et hiiglaslik investeering raisku ei läheks, ütleb värske kliimaminister Yoko Alender.
Uudised
  • 12.07.24, 12:33
Eesti ettevõtted eelistavad taastuvelektri allikatena päikest ja tuult
Uuringufirma Norstat poolt läbi viidud uuringu kohaselt on Eesti ettevõtjate poolt eelistatuim elektrienergia allikas päikeseenergia, mida eelistaks oma ettevõtte vajadusteks kasutada enam kui pool – 52% – vastanutest. Järgneb 41-protsendilise "toetusega" tuul ning 31 protsendiga tuumaenergia.
Uudised
  • 03.01.25, 07:54
Michal: valitsuses on valmimas pakett elektrihinna langetamiseks
Valitsus arutas eilsel kabinetinõupidamisel Eesti energeetika väljavaateid ja seda, mida valitsus saab teha majanduse muutmiseks konkurentsivõimelisemaks. Arutusel oli elektrienergia varustuskindluse ning energiahinna langetamise lühemad ja pikaajalisemad plaanid.
Saated
  • 03.01.24, 09:54
Neli eeldust, et Eesti saaks tuumaelektrijaama
Eestisse on võimalik rajada tuumaelektrijaam ja see läheb kokku meie kliimaeesmärkidega, rääkis kliimaministeeriumi asekantsler Antti Tooming.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele