15. jaanuaril toimuv järjekordne „Tööstuse klubis“ võtab fookusesse elektroonikatehase Stoneridge Electronics viimase aja arengud ja muudatused. Vastuse saab näiteks küsimustele, kuidas läbida tehnoloogia investeeringu kadalipp või kuidas müüa oma tehase võimekuse lugu nii korporatsiooni sees kui väljas.
Autotööstusele elektroonikat arendav ja valmistav Stoneridge Electronics on viimase aastaga ehitanud nullist üles täiesti uue tehnoloogilise võimekuse, mis muudab ettevõtte positsiooni ka tarneahelas.
15. jaanuaril toimuvas „
Tööstuse klubis“ senist muudatuste teekonda ja räägime, kuidas ettevõtte juhtimine on aatatega arenenud, ja jagame kogemusi, kuidas uue tehnoloogia protsessi ette valmistada ja lõpuks ka klientidelt tootmisluba saada.
Osaldes Tööstuse klubis, saad vastuse järgmisele küsimustele:
*mis on elektroonikatööstuse juhi töölaual ja kuidas juhtimine läbi aastate on arenenud;
*kuidas läbida tehnoloogia investeeringu otsuse kadalipp;
*kuidas müüa oma tehase võimekuse lugu nii korporatsiooni sees kui väljas;
*millised õppetunnid sai ettevõte suure ja keerulise projekti ebaõnnestumistest ja edudest;
*millesse peavad uskuma juhid, et ettevõttena olla oma sektori tipus;
*milline mõju on järsul juhtimiskultuuri muutusel ja kuidas sellega toime tulla.
Toimub ka tehasetuur.
Oma kogmusi jagavad:
*Stoneridge Electonicsi tegevjuht Ardo Asperk, kes räägib enda kui juhi töölauast ja juhtimiskultuuri muutusest;
*Stoneridge Electonicsi projektijuht Erik Raitviir, kuidas uue tehnoloogia juurutamise protsessi ette valmistada, läbi viia ja lõpuks klientidelt ka tootmisluba saada.
Vaata galeriidest, mis toimus eelmistes Tööstuse klubides:
August: biotehnoloogia ettevõte Repligen Estonia, galerii leiab
siit.
September: autotööstusele detaile valmistav Promens Rõngu, galerii leiab
siit.
Oktoober: elektriseadmete tootja Harju Elekter Eesti, galerii leiab
siit.
Detsember: toiduainetööstuse Orkla Eesti Kalevi tehas, galerii leiab
siit.
Tule osalema!
Täpse programmi ja pääsmed leiab
siit.
Kohtade arv on piiratud!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lean-teekonna alguses on oluline, et ettevõtte juht kaasaks meeskonnaliikmeid eri osakondadest ja tasanditelt, sest see aitab tagada uue mõtteviisi kiirema leviku terves tehases, soovitas Harju Elektri tegevjuht Alvar Sass sel nädalal toimunud Tööstusuudiste korraldatud tööstuse klubis.
Autotööstusele plastikdetaile tootva ja Aasta tehas 2024 tiitli võitnud Promens Rõngu tehases võtsid Tööstuse klubi liikmed fookusesse automatiseerimise ja digitaliseerimise parimad praktikad.
Müügitiim on võtmekoht - klientidega suhtlejate pealt ei tohi raha kokku hoida.
Kui tahate oma ettevõtet muuta, siis ärge tehke lihtsaid asju, sõnas näiteks vaktsiinide loomiseks mõeldud masinate projekteerimise ja tootmisega tegeleva Repligen Estonia juht Madis Unt kolmapäeval ettevõtte uues tehases toimunud Tööstuse klubis.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.