Eesti puidutööstuste aastane koondkäibe oli kolmanda kvartali seisuga 2,6 miljardit eurot, mis tähendab langust aastaga 16%, selgub värskest Äripäeva Infopanga puidutööstuse konkurentsiraportist.

- Kõigist puidutööstustest suurima käibega oli Graanul Invest. Pildil nende Osula tehas. Foto: Liis Treimann
Käibelangus ei olnud ühtlane, keskmisest rohkem langesid suuremate ettevõtete käibed – 15 suurema lõikes oli langus 22%, 10 suurema seas 25% ja 5 suurema langus oli lausa 28%. Konkurentsiolukord sektoris muutub!
Värske Infopanga puidutööstuse kvartaliraporti saad soetada
SIIT.
Järgnevalt anname ülevaate puidu esmatöötlejate (ettevõtted, kelle tooraineks on ümarpalk) ja järeltöötlejate (ettevõtted, kelle tooraine on juba mingil määral töödeldud puit) seisust.
Esmatöötlejad kaotasid viimase aastaga müügitulust 11%, nende koondkäive oli kolmanda kvartali seisuga 624 miljonit eurot. Valdkonnas tegutseb 227 ettevõtet ja neist 194 käive ületab 100 000 eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Palk põrus
Tänavune puidutööstuse TOP näitab ilmekalt kriisi sektoris – esikolmik koosneb teadaolevalt esmakordselt vaid ühe valdkonna ettevõtetest ehk vineeritootjatest. Eelmiste aastate edukad on langenud sel aastal kolmanda kümne piirile.
Lisatud eksportijate TOP 10!
Läinud aastal kaotas Eesti puidutööstus kõvasti nii koondkäivet kui –kasumit – käive langes ligi 20%, kasumi langus oli lausa 57%, selgub värskest Äripäeva infopanga puidutöötuse aastaraportist.
Olukord on hetkel keeruline ja isegi mitte turuseisu, vaid pigem tooraine osas, tõdesid Barruse tegevjuht Martti Kork ja termopuidu tootja Thermoarena juht Vahur Pindma oktoobris toimunud konverentsil Puidutööstuse äriplaan 2025.
Kui möödunud aastal lihvis Combiwood oma grupi ettevõtteid õhemaks ning koondas töötajaid, siis nüüd valmistub firma kasvuks, rääkis puidutööstuskontserni Combiwood Grupp juhatuse liige Gert Rahnel Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.