EISi rakendusuuringute programmi juht Mart Toots. Foto: Toomas Kelt
Rakendusuuringute programm toetab innovatsiooni ja võimaldab ettevõtetel kasvatada oma tulu, arendades uusi või senisest oluliselt muudetud tehnoloogiaid, protsesse, tooteid või teenuseid. Toetuse maht ühe projekti kohta on kuni 2 miljonit eurot, mille abil saab luua ja testida prototüüpe ning läbi viia esmaseid valideerimisi.
Eesti ettevõtetes on teadus- ja arendustegevuste üheks suurimaks kitsaskohaks on puudus protsessiinseneridest tööstuses, mis saab lähiajal ka väga tõsiseks takistuseks kõrgema lisandväärtusega toodete arendamiseks ja turule toomiseks, tõdeti ettevõtjate rakendusuuringute nõukojas.
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse rakendusuuringute programmi (RUP) viiendas voorus said uudsete tehnoloogiate arendamiseks toetust 15 ettevõtet kogumahus 18,3 miljonit eurot.
EASi ja KredExi ühendasutus avab 13. veebruaril rakendusuuringute programmi (RUP) järjekorras kuuenda toetusvooru teadmusmahukate tootearendusprojektide ja rakendusuuringute elluviimiseks. Vooru eelarve on 15 miljonit eurot ning maksimaalne toetus ettevõtte kohta 2 miljonit eurot.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.