Rakendusuuringute programmist sai toetust 15 ettevõtet
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse rakendusuuringute programmi (RUP) viiendas voorus said uudsete tehnoloogiate arendamiseks toetust 15 ettevõtet kogumahus 18,3 miljonit eurot.
Pakri Energiasalve arendaja Peep Siitami sõnul moodustab enetgia salvestamine vesisalvestites 95% maailma kogu salvestuses. Foto: Raul Mee
Arendusprojektide hulgast leiab lahendusi nii meditsiini, robotlaevanduse, mahekaera väärindamise, energeetika kui ka seenematerjalide arenduse valdkondadest.
Liikvel on linnalegend, et Eestis on vaid paarsada ettevõtet, mis suudavad midagi uuenduslikku toota, rääkis EAS-i ja KredExi ühendasutuse rakendusuuringute osakonna arendusjuht Mart Toots. Tegelikkuses on selliseid ettevõtteid üle tuhande.
EASi ja KredExi ühendasutuse rakendusuuringute programmi (RUP) neljandas voorus said uudsete tehnoloogiate arendamiseks toetust 14 ettevõtet kogumahus 15 miljonit eurot. Arendusprojektide hulgast leiab lahendusi nii meditsiinis, droonide arenduses, agronoomia digitaliseerimises, tulevikutoidus, väetiste tootmises kui ka uut tüüpi elektrolüüserite ehitamises.
EASi ja KredExi ühendasutus avab 9. oktoobril rakendusuuringute programmi (RUP) viienda toetusvooru teadmusmahukate rakendusuuringu- ja tootearendusprojektide elluviimiseks. Toetuse eelarve on 15 miljonit eurot ning toetus ühe projekti kohta on vahemikus 250 000 kuni 2 miljonit eurot.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.