Kuigi töötus kasvab, ei ole masinatööstuses heade töötajate leidmine muutunud lihtsamaks. Radius Machiningu asutaja Veljo Konnimois viitas ka Taavi Kotka sõnadele, et suletaks 50 väikegümnaasiumi ja noored suunataks ametikooli. Mõte on küll radikaalne, kuid eesmärk on juhtida tähelepanu, kui oluline on tugev kutseharidus kvalifitseeritud tööjõu pealekasvus, rääkis tööstusjuht Äripäeva raadios.

- Radius Machiningu asutaja ja Eesti masinatööstuse liidu nõukogu juht Veljo Konnimois on kindlalt haridususku. Eestis on vaja kutseharidust tugevalt reformida, rõhutab ta. Foto: Liis Treimann
Konnimois märkis, et kuigi tööpuudus on viimase kvartali jooksul tõusnud 8%-ni, ei ole see veel tööjõupuuduse probleemi lahendanud, ettevõtted on endiselt keerulises olukorras ja töötajate leidmine pole muutunud oluliselt lihtsamaks. Ta tõi välja, et ettevõtted on pidanud hoidma töötajaid palgal, isegi kui nende jaoks pole piisavalt tööd. Konnimoisi sõnul võib oodata veelgi raskemaid aegu, kui majanduslangus süveneb. „Ma kardan, et kuna me varvastega veel põhja ei ole puudutanud, siis võib sügis olla veel vähe tumeda tumedamates toonides, kui me kevadel arvasime,“ sõnas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riik peab peab praeguses olukorras keskenduma stabiilse majanduskeskkonna säilimisele, mitte seda õõnestama, kirjutab Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu esimees ja metallitööstusettevõtte Radius Machining asutaja Veljo Konnimois vastuses Tööstusuudiste arvamusliidrite küsitlusele.
Eesti tööstuse konkurentsivõime ei tugine enam odaval tootmisel. Oluliselt on tõusnud nii palgad kui ka tööstuste sisendhinnad. Seega on meil vaja leida uusi „võluvõtmeid,“ kuidas tõsta oma konkurentsivõimet ja pääseda uutele turgudele, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis masinatööstusettevõtte Radius Machiningu juht Veljo Konnimois.
Tööstuskonverentsil Industry 5.0 arutleti, kuidas saaks riik panustada tööstuse arengusse ning millised tegevused oleksid esmavajalikud. Eelkõige tuleks panustada haridusse, leidsid arutelus osalenud juhid.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.