Arutelu: tööstuse arendamiseks tuleb riigil eelkõige haridusse panustada
Tööstuskonverentsil Industry 5.0 arutleti, kuidas saaks riik panustada tööstuse arengusse ning millised tegevused oleksid esmavajalikud. Eelkõige tuleks panustada haridusse, leidsid arutelus osalenud juhid.
Tööstuse arengu üle arutlesid ka tööstusjuhid - metallitööstuse METEC juht Toomas Lepp ja Puidukoja tegevjuht Eveli Opmann. Foto: Rene Lutterus
Arutelust võtsid osa majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtluse osakonna juhataja Marie Allikmaa, haridus ja teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse ning kõrg- ja kutsehariduse poliitika asekantsler Renno Veinthal, metallitööstuse METEC juht Toomas Lepp ning Puidukoja tegevjuht Eveli Opmann. Ühiselt otsiti “hõbekuule” tööstuse kindlustunde taastamiseks.
Arenguseire Keskuse tellimusel analüüsisid Tartu Ülikooli majandusteadlased Eesti majanduspoliitika kitsaskohti ning tõid välja ettepanekud majanduse konkurentsivõime tõstmiseks.
Riigikogu arutas majanduskomisjoni algatatud olulise tähtsusega riiklikku küsimust „Kuidas tõsta tootlikkust Eesti majanduses?“, mille aluseks oli konkurentsivõime ekspertkogu valmiv raport.
Metallitööstuse Metec uus tehas alustab tööd uuel aastal
Lähema viie aasta perspektiivis on Eesti tööstusettevõtetel kaks reaalset ellujäämisstrateegiat, ütleb tööstusjuht ja Meteci omanik Toomas Lepp. Lisaks tuletab Lepp meelde, et haridussüsteemi efektiivsemaks muutmisel on veel palju ära teha.
Mulgimaal Karksis tegutseb juba veerandsada aastat edukalt okaspuidust höövelmaterjali tootja Puidukoda. Hoolimata praegusest nõudluse langusest ei ole ettevõttes kaotatud investeerimisjulgust – vastvalminud tootmishoonesse investeeriti 4,5 miljonit eurot. Oma koha leiavad uues kompleksis automatiseeritud värvimisliin ja immutusautoklaav, mis muudavad tootmisprotsessi senisest oluliselt tõhusamaks ning lubavad pakkuda enam väärindatud tooteid.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.