Tööstusjuhid mures maksutõusude pärast: palgasurve kasvab, konkurentsivõime väheneb
Tööstusjuhtide hinnangul toovad maksutõusud kaasa uue inflatsioonilaine, seavad surve alla ettevõtete eelarved ja tekitavad täiendava palgasurve. Püüd meelitada Eestisse suuri investeeringuid ja tööstusministri ametikoha loomine on siiski positiivsed arengud.
Eesti Masinatööstuse Liidu juht Andri Haran ja nõukogu liige Priit Lind. Foto: Johanna Adojaan/erakogu
„Nii käibe- kui tulumaksu tõus tekitavad ühel või teisel moel sisendhindade kasvu, mis viib alla nii konkurentsivõimet kui tekitab ka palgasurve. Pigem tahaks siin tasakaaluks näha, kas ja kuidas riik ise koomale tõmbab ning kas seda tehakse läbimõeldult,“ kommenteeris Eesti Masinatööstuse Liidu juht Andri Haran Tööstusuudistele värsket koalitsioonilepet.
See, et uus valitsus lõi majandus- ja tööstusministri ametikoha ning pööras ka koalitsioonileppes tähelepanu tööstusele, on Atria Eesti uue tegevjuhi Meelis Laande jaoks väga positiivne uudis.
Uuendatud koalitsioonileppe sisutühjad loosungid ja maksutõusudega jätkamine riigi majandusele kasvutõuget ei anna, ütles Eesti Toiduainetööstuste Liidu juht Sirje Potisepp.
Loodan, et uus majandus- ja tööstusminister ka tegelikult kuulab ettevõtjate muresid ja mõtleb kaasa, kuidas aidata, kirjutab Raumedic Estonia juht Emöke Sogenbits uut koalitsioonilepet kommenteerides.
Reformierakond, sotsiaaldemokraadid ja Eesti 200 tutvustasid täna uue valitsuse töö aluseks olevat koalitsioonilepingut. Koalitsioonipartnerid lubavad ettevõtjatele kindlustunnet ja tööstuse edendamist, opositsioon on kriitiline.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.