Eelmisel nädalal algasid aasta tehase konkursi žürii külaskäigud kandideeritavatesse ettevõtetesse. Reedel, 16. veebruaril külastati Harju Elektri Keila tehast ja Saku Õlletehast.
- Vasakul Harju Elektri külastus ja paremal Saku Õlletehase külastus. Foto: Tööstusuudised.ee
13. veebruaril alanud tehasekülastused on üks osa “Aasta tehase 2024” konkursist.
Erinevaid elektrijaotusseadmeid valmistav Harju Elekter AS ühendas 2022. aastal juriidiliselt kaks Keilas asuvat tehast (Elektrotehnika ja Teletehnika). 2023. aastal käivitas ettevõte mitmed reformid, millest suur osa tugines Lean-metoodikate rakendamisele. Ettevõte on investeerinud nii tehnoloogiasse kui oma meeskonda.
Saku Õlletehas kirjutas konkursile saadetud ankeedis, et keskkonnahoid ja loodusressursside säästlik kasutamine on osa nende igapäevasest tööelust. „Carlsberg Grupi liikmena oleme alates 2017. aastast jätkusuutliku arengu vallas tegutsenud eesmärgistatult ja koos selgete mõõdikutega. Meie eesmärk on hoolida meid ümbritsevast keskkonnast ja meie inimestest ning olla seeläbi teenäitajaks nii teistele Eesti ettevõtetele,“ selgitab õlletehas.
Tööstusuudised avaldab ka väikese galerii žürii külaskäikudest.
Aasta tehase liikumist toetavad Lean Digital, Leanest, Saksa Automaatika ja Eesti Gaas.
Äripäeva ja Tööstusuudised.ee aasta tehase konkurss toimub tänavu kolmandat korda. Osalemiseks tuli ettevõtetel täita spetsiaalne ankeet, mida hindab konkursi žürii, kuhu kuuluvad Lean Digitali partner Aleksandr Miina, Saksa Automaatika juht Ats Alupere, Tallinna Tehnikaülikooli mehaanika ja tööstustehnika instituudi professor Tauno Otto ning Leanesti juht Marko Saviauk.
Seotud lood
Eelmisel nädalal algasid aasta tehase konkursi žürii külaskäigud kandideeritavatesse ettevõtetesse. Esimestena külastati Promensi, E-Piima ja Tammeri tehaseid.
Äripäeva ja Tööstusuudiste konkursile "Aasta tehas 2024" esitasid oma kandidatuuri kokku seitse tööstusettevõtet. Võitja selgub 14. märtsil konverentsi ja messi "Tark tööstus 2024" õhtusel üritusel.
Tööstussektoris on näha erinevaid probleeme ja tunda ebakindlust investeeringute tegemisel, kuid rahalised vahendid on ettevõtetel siiski pigem olemas, hindavad digitaliseerimis- ja tööstuseksperdid ning aasta tehase konkursi žürii liikmed praegust olukorda tööstuses.