Tõsistes majandusraskustes vaevleva piimatööstuse Tere omanik Oliver Kruuda näeb tekkinud olukorras suurt süüd pankadel.
- Oliver Kruuda Foto: Andras Kralla
Kruuda ütles intervjuus Äripäeva sõsarväljaandele Delovõje Vedomosti, et pangad on tema ettevõtte väärtust oma käitumisega kõvasti kahandanud.
Ütlesite, et finantsraskuste tekkimise põhjus on kasutatavate finantstoodete sobimatus. Need ju ei olnud ebasobivad algusest peale? Kas 2008. aastal enne kriisi sobisid need paremini?
Asja mõte on selles, et 2008. aastal võetud laen oli võetud kahe ettevõtte ostmiseks ja ühinemiseks. Ettevõtte käive oli siis umbes 129 miljonit eurot, kogu Eestis toodetud toorpiim töödeldi ümber just nendes tehastes – meil oli toona viis tootmisüksust: Kohuke Kosel, Tallinnas, Paides, Viljandis ja Põlvas. Kohukese kolisime aastatel 2009-2010 Viljandisse. 2009 algas majanduskriis ja piima hinnad langesid kolossaalselt.
Tootsime siis vaheladudesse valdavalt kogu Eesti ekspordi piima. Vaheladudest sai aga raha toodangu eest kätte alles 154 päeva pärast. Finantsturg oli olematu ja laovaru keegi ei finantseerinud, kuigi oli nõue Euroopa Liidu vastu. Sellest hetkest hakkasid piimatootjad oma toorainele ka eksporditurgu otsima. Tänaseks oleme olukorras, kus juba viimased kolm aastat veetakse kogu ekspordipiim värskena Eestist välja – see, mida Põlva tehas eelnevalt ümber töötles. Alates sellest ajast on ettevõte käive langenud.
Autor: Äripäev.ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.