Pankrotistunud Jukose vara müüdi Rosneftile
selle tegelikust hinnast 43,4% odavamalt, vahendas Lenta.ru investeerimisfirma
Brokerkreditservis (BKS) analüüsi.
BKSi arvestuse kohaselt maksis Jukose peamine ostja 43,4% vähem, kui firma varad müügi hetkel väärt olid. Analüüsis arvestati ka riikliku kompanii Juganskneftegazi üleminekut, mille Jukos ostis enne pankrotti.
Jukose pankrotiprotsessi algatas lääne pankade konsortsium 2006. aasta märtsis. Kompanii tunnistati pankrotistunuks sama aasta augustis, firma varade müük algas oksjonitel 2007. aasta märtsis.
Lõviosa Jukose varast omandas Rosneft, kes võitis peaaegu kõik enampakkumised. Tema haardest libises välja vaid gaasi tootmise ja müügiga seotud vara, mille omandasid enampakkumise tulemusel Gazprom ning Itaalia firma Eni.
Rosneft tõusis Venemaa suurimaks naftatootjaks just tänu Jukose varale, mis kindlustab ligi 70% tema naftatootmise mahust.
Tasub märkida, et Rosneft võttis Jukose varade ostuks Lääne pankadelt 22 miljardit dollarit laenu, lisas Lenta.ru. Seejuures sai ta oksjonitelt tagasi 9 miljardit dollarit, kuna oli üks Jukose võlausaldajatest.
Seotud lood
Vene riigi kontrolli all olev naftagigant
Rosneft omandas tänasel enampakkumisel pankrotistunud Jukose olulisimad
allesjäänud üksused Siberis ja tõuseb sellega analüütikute hinnangul suurimaks
naftatootjaks Venemaal, vahendas postimees.ee.
Jukose Tambovi ja Belgorodi oblastites
asuvad tehased müüdi oksjonil 3,56 miljardi rublaga (1,6 mld kr) Vene
riigifirmale Rosneft, vahendas Lenta.ru.
Vanglamüüride taga uut karistust ootaval
Mihhail Hodorkovskil pole enam võimalik väita, nagu tegutsenuks ta läänelike
reeglite järgi.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.