2023. aastal tehtud investeeringute ja struktuurimuutuste abil on loodud kõik võimalused kasvuplaanide realiseerimiseks, hindab trükitööstus K-Print OÜ värskes majandusaasta aruandes.
K-Printi trükitööstuse juht Rait Rebane. Foto: Andras Kralla
2023. aasta oli K-Prindi arengus märgiline, sest ettevõtte struktuuris toimusid vajalikud muutused ja investeeringutega valmistati ette pinnas tulevaste aastate kasvuks, kirjutab K-Print värskes majandusaasta aruandes.
Trükitööstuses on iganädalaselt näha uusi ja uusi pankrotte ja sunnitud ühinemisi üle Euroopa, ütleb Eesti ühe suurima reklaam- ja pakenditrükikoja K-Print OÜ tegevjuht Rait Rebane. Sellest hoolimata investeeris K-Print ligi viis miljonit eurot uutesse trükimasinatesse.
Ligi kolmkümmend aastat tagasi asutatud trükitööstus K-Print on praegu konkurentidega võrreldes eelisseisus – ettevõtet juhib 33-aastane Rait Rebane. Samal ajal on paljude Eesti trükitööstuste suurim probleem praeguste juhtide soov astuda tegevärist kõrvale, kuid uus põlvkond ei tule peale. K-Printi juhiga räägime tööstusharu seisust ja tulevikust.
Eesti trükitööstuse käive töötaja kohta on püsinud viimased neli kvartalit langustrendis, mis viitab efektiivsuse tõstmise vajadusele, selgub värskest Äripäeva infopanga trüki- ja pakenditööstuse konkurentsraportist.
Euroopa Liidus on peagi jõustumas eFTI määrus, mis toob kaasa olulise muudatuse veodokumentide maailmas – tööstusettevõtetel kui veo tellijatel on nüüdsest selge õigus nõuda digitaalsete veodokumentide kasutamist. See õigus on eriti oluline, kuna just tööstusettevõtted on need, kes veoteenust tellivad ja selle eest maksavad.