2023. aastal tehtud investeeringute ja struktuurimuutuste abil on loodud kõik võimalused kasvuplaanide realiseerimiseks, hindab trükitööstus K-Print OÜ värskes majandusaasta aruandes.
K-Printi trükitööstuse juht Rait Rebane. Foto: Andras Kralla
2023. aasta oli K-Prindi arengus märgiline, sest ettevõtte struktuuris toimusid vajalikud muutused ja investeeringutega valmistati ette pinnas tulevaste aastate kasvuks, kirjutab K-Print värskes majandusaasta aruandes.
Trükitööstuses on iganädalaselt näha uusi ja uusi pankrotte ja sunnitud ühinemisi üle Euroopa, ütleb Eesti ühe suurima reklaam- ja pakenditrükikoja K-Print OÜ tegevjuht Rait Rebane. Sellest hoolimata investeeris K-Print ligi viis miljonit eurot uutesse trükimasinatesse.
Ligi kolmkümmend aastat tagasi asutatud trükitööstus K-Print on praegu konkurentidega võrreldes eelisseisus – ettevõtet juhib 33-aastane Rait Rebane. Samal ajal on paljude Eesti trükitööstuste suurim probleem praeguste juhtide soov astuda tegevärist kõrvale, kuid uus põlvkond ei tule peale. K-Printi juhiga räägime tööstusharu seisust ja tulevikust.
Eesti trükitööstuse käive töötaja kohta on püsinud viimased neli kvartalit langustrendis, mis viitab efektiivsuse tõstmise vajadusele, selgub värskest Äripäeva infopanga trüki- ja pakenditööstuse konkurentsraportist.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.