Valitsus leppis kokku asutada lõhkeainet RDX tootva äriühingu hiljemalt aprilli lõpus. Kogu vajalik kapitali sissemakse ühingu asutamisel riigi poolt on 7,2 miljonit eurot.
“Kaitsetööstuspark peaks meil täna juba olemas olema, mitte alles 2027”
Kaitsetööstusfirma Milremi asutaja ja juht Kuldar Väärsi keskendub praegu ettevõtte pikaajalisele strateegiale ja valmistab ette viie aasta pikkust arengut. “Aastal 2030 oleme globaalne liider maismaarobootika terviklahenduste turul,“ märgib tippjuht, kelle sõnul on just 2025. aasta ettevõtte jaoks murranguline.
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus kuulutas välja valikpakkumise ettevõtetele, kes soovivad Pärnumaale Ermistu piirkonda rajatavas kaitsetööstuspargis hakata tootma laskemoona, lahingumoona, sõjalist lõhkematerjali, lõhkeainet või nende komponente.Pakkumiste tähtaeg on 15. juuni, tootmisega soovitakse algust teha hiljemalt 2027. aasta alguses.
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) avab mais rakendusuuringute programmi (RUP) uue taotlusvooru, mille raames suunatakse viis miljonit eurot kaitsevaldkonna arendustegevusse. Toetust saavad küsida Eesti ettevõtted, kelle arendusprojektid vastavad Kaitseministeeriumi prioriteetidele ja Kaitseväe vajadustele.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.