Eesti ettevõtted ehitavad Leedule esimest elektrilaeva. Laevekere on valmis ja viimistletud, järgneb veel jõuallika ja juhtimisüsteemide paigaldus. Foto: Port of Klaipeda
BLRT Gruppi kuuluvas Western Baltija Shipbuildingi Klaipeda laevatehases ehitati laevkere ning paigaldati enamik abisüsteeme. Pärast tankeri vettelaskmist järgneb veel Baltic Workboatsi projekteeritud ja ehitatud elektriajami ja juhtimislahenduse paigaldamine ning ruumide sisustamine. Tööd peaks laev alustama aasta lõpus.
Läinud reedel pandi Leedus Klaipeda sadamas maha sümboolne kiil, mis tähistab Leedu esimese vesinikulaeva ehituse algust. Vesinik-elektrilaev valmib tuleva aasta lõpus ning alustab Klaipeda sadamas tööd jäätmekogumislaevana.
Eestil on suur potentsiaal saada oluliseks tegijaks üleilmses laevade ümberehituse ja moderniseerimise valdkonnas, mis võiks riigile tuua kuni 70 miljonit eurot maksutulu aastas, selgub värskelt valminud uuringust.
Ajad on rasked, aga tahame areneda ja olla suures äris, sõnas BLRT Grupi juhatuse nõunik Roman Vinartšuk eile toimunud Eesti suurima ujuvdoki avamisel Tööstusuudistele.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.