Eesti Geoloogiateenistus sõlmis fosforiidi väävelhappelise töötluse katsetuste ja uuringute lepingu Põhjamaade juhtiva inseneriettevõttega AFRY.

- Aru-Lõuna uuringuala fosforiit Arbavere hoidlas.
- Foto: Eesti Geoloogiateenistus
Uuring hõlmab fosforiidi ja kaasnevate ressursside töötlemise katseid, eelmajanduslikku hinnangut võimaliku kaevanduse kavandamiseks ning esmase teostatavusuuringu koostamist rikastamise ja kaubandusliku kvaliteediga happe (Merchant Grade Acid, MGA) tootmise protsesside kohta. Uuring hõlmab samuti rikastamistehase rajamise tehnilist teostatavust ning majanduslikku tasuvust, sealhulgas investeerimis- ja tegevuskulude prognoose. Uuringus kaalutakse nii pealmaakaevandamise kui ka maa-aluse kaevandamise võimalusi, keskendudes keskkonnamõjude vähendamisele ja leevendamisele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Tööd on praegu tohutult“
Sel nädalal Eesti Geoloogiateenistuse juhina teist ametiaega alustanud Sirli Sipp Kulli tööd selles ametikohal on saatnud fosforiidiuuringute teema. Nende lõpule viimine on ka üks põhjusi, mis ajendas teda ametikohal jätkama.
Eesti Geoloogiateenistus sõlmis fosforiidi uuringute lepingu maailma ühe suurima tehnoloogia pakkujaga – Prayon Technologies. Selle lepingu raames läks Arbavere uurimiskeskusest Belgiasse Liège Ülikooli poole teele 3,5 tonni fosforiiti.
Neljapäeval alustati Aru-Lõuna karjääris esimese puuraugu rajamist, et võtta maa seest välja paarkümend tonni fosforiiti tehnoloogilisteks katseteks, vahendab Äripäeva uudisteportaal Lääne-Virumaa uudised.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.