Tänavu alustab tegevust ainulaadne kaitsetehnoloogia eelkiirendi programm, mis on suunatud kaitsevaldkonna süvatehnoloogia idufirmadele. Eelkiirendi programmi viivad ellu Tehnopol Startup Inkubaator ja Sparkup Tartu Teaduspark.
- Eesti tärkav kaitsetööstus on viimasel ajal olnud suurema tähelepanu all. Pildil üritus BLRT õuel, kus NATO kiirendi DIANA liikmed esitlesid oma tehnoloogiat. Foto: Andras Kralla
Tsiviilsektorile keskenduvatel tehnoloogiaettevõtetel on sageli raskusi kaitsesektori regulatsioonide mõistmisega, oma innovatsioonide kohandamisega vastavaks kaitsevajadustele (kahene kasutus) ning valmistumisega kõrge nõudlikkusega programmidesse, nagu NATO DIANA, kandideerimiseks. Ettevõtete teadmised kaitseturust ja kontaktid võivad olla piiratud, mistõttu on keeruline positsioneerida oma tehnoloogiaid kaitsealaseks kasutuseks ja kasutada ära saadaolevaid strateegilisi võimalusi. Selleks, et neid kitsaskohti ületada, on loodud eelkiirendi programm „Defence Business Lab”.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Muu maailmaga konkureerimiseks tuleb panustada täiesti uutele tehnoloogiatele, tõdesid Brüsselis Euroopa ettevõtete konkurentsvõime üle arutanud Eesti ettevõtjad.
Septembris kasvas Eesti Kaitse- ja Kosmosetööstuse Liidu liikmete arv üle 150, kui klastriga liitus kolm uut ettevõtet - Ferresto Laser, Nortal ja Frankenburg Technologies.
Eestis tegutsevate süvatehnoloogia ettevõtete käive kasvas tänavu esimeses kvartalis kolmandiku võrra ja kaasatud investeerignute maht viis korda.
NATO DIANA innovatsioonikiirendi avalikustas oma teise tegevusaasta väljakutsed ja kuulutas avatuks uue taotlusvooru. DIANA eesmärk on tuvastada ja kiirendada kaksikkasutusega süvatehnoloogiate arendust üle alliansi, et lahendada kriitilisi kaitse- ja julgeolekuprobleeme.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.