Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo allkirjastas määruse muudatused, millega suurendatakse toetust ettevõttes töötava teadus- ja arendustöötaja (TA- töötaja) eest makstud tulumaksu kompenseerimiseks ehk finantsstiimulit. Uute tingimuste kohaselt suureneb toetus 25 protsendilt 50-le.
- Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo. Foto: Johanna Adojaan
„Ettevõtete tootlikkust aitab tõsta teadus- ja arendustegevus, mille abil luua suurema lisandväärtusega tooteid ja teenuseid. Üha rohkem ettevõtteid juba tegeleb teadus- ja arendustööga või on seda kaalumas, kuid meie majanduse arenemiseks ja kasvamiseks on oluline seda hoogustada. Seega tulime eelmisel aastal välja ettevõtja finantsstiimuliga, et katta osa teadus- ja arendustöötaja palgakulust, mis võiks ettevõtjat julgustada teadlast või inseneri oma meeskonda kaasama,“ sõnas majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad saavad 15. augustist taotleda toetust teadus- ja arendustöötajate tööjõukulude katmiseks. Toetuse suurus on kuni 25 protsenti töötaja 2024. aasta esimesel poolaastal teadusarendustegevusega seotud töötasult arvestatud tulumaksust.
Igapäevaste tegevuste kõrval tuleks ettevõtetel hoida kätt pulsil ka pikaajalistel arendusplaanidel ning kaasata nõuandjate ringi teadusasutusi.
Peame tulevikus senisest enam looma kõrgema lisandväärtusega tooteid ja teenuseid, mida peame suutma eksportida, tõi majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo konverentsil Tööstuse Äriplaan 2025 välja ülesande, millega tuleb riigil tegeleda.
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.