Selle aasta jaanuaris algas Eesti Maaülikoolis viieaastane teadusprojekt, mille käigus hakatakse erinevatest puidu- ja põllumajandusjääkidest tootma kahte kõrgväärtuslikku toodet: ligniin-deferoksamiini (LDFO) ja furaandikarboksüülhapet (FDCA). Projekti eesmärk on leida uusi rohelisi alternatiive traditsioonilistele fossiilsetele ressurssidele, pakkudes lahendusi nii ravimitööstusele kui ka plastitootmisele.
Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia uurimisrühmad alustasid suuremahulise uurimisprojektiga Puuster, et ümber kujundada senist puidu ehituspraktikat Eestis. Viie aasta jooksul otsivad teadlased koostöös ettevõtetega lahendusi väheväärtusliku ja väärindamata puidu kasutamisele ehitussektoris.
Eesti Maaülikooli Biomajanduse Arenduskeskuse ja Fibenoli korraldatud rahvusvahelisel häkatonil “Wood to Food” otsis kuus meeskonda uudseid võimalusi, kuidas kasutada puitu lähtematerjalina toidutööstuses.
Eesti Maaülikooli doktorandi Sharib Khani uurimisteemaks on puidujääkide väärindamine. Prantsuse instituut (French Institute) tunnustas tema maailmas ainulaadset uurimisteemat Nordic Awardi ehk Põhjamaade auhinnaga.
Praegu on arendamisel ja väljatöötamisel mitmeid uusi tooteid ja teenuseid, mille puhul sobib tooraineks just hästilagunenud turvas, selgitavad staažikas Eesti turbauurija Mall Orru ning pinnakattegeoloog Leeli Amon Tallinna Tehnikaülikoolist.
Neste väärtused on integreeritud kõigisse ettevõtte tegevusvaldkondadesse ning just seetõttu ollakse pühendunud ka laste õiguste austamisele ning toetamisele.