Tootmis- ja tööstusjuhtidele suunatud „Tootmisjuhtimise kool“ alustab taas juba märtsist uue lennuga ja uute koolitajatega.
- “Tootmisjuhtimise kooli” koolitajad Kristjan Rotenberg, Helen Klettenberg ja Markko Varres. Foto: Äripäev
Tootmisjuhtimise kool on üles ehitatud selliselt, et toetada nii praegusi kui tulevasi tootmisjuhte, tutvustab strateegilise juhtimise valdkonna konsultant, mentor ja koolitaja Helen Klettenberg märtsis startivat programmi.
„Alustame sellistest teemadest nagu meeskonna- ja enesejuhtimine, samuti koostöö juhtimine, seejärel protsessijuhtimine ja kuni parendusmetoodikateni välja. Me seome kõik need teemad ühtseks tervikuks,“ selgitab Klettenberg.
Lisaks Helen Klettenbergile jagavad oma teadmisi ja praktikaid pikaaegne tööstusjuht, mentor, coach ja koolitaja Kristjan Rotenberg, samuti tootmisvaldkonna professionaal ja tööstusprotsesside optimeerimise ekspert Markko Varres.
Kes koolitavad?
Helen Klettenberg on tegutsenud strateegilise juhtimise valdkonnas konsultandi, mentori ja koolitajana juba üle 10 aasta, keskendudes juhtimissüsteemide arendamisele, äriprotsesside parendamisele ja jätkusuutlikule juhtimisele. Juhtimissüsteemide arendamises peab ta end uuendusmeelseks, sidudes juhtimissüsteemidele kohalduvad nõuded lihtsate lahendustega, tänu millele on ta pälvinud ka kvaliteediinnovatsiooni tunnustuse juhtimissüsteemide arendamise vallas. Tema jaoks on oluline, et organisatsiooni juhtpõhimõtted ja juhtimissüsteemid oleksid ennekõike lihtsad, innovaatilised ning väärtust lisavad.
Kristjan Rotenberg on töötanud juhtimise ja kvaliteedi teemadel sellistes ööstusettevõtetes nagu Stoneridge, Marat ja Elcoteq. Kuni 2019. aasta sügiseni juhtis ta Harju Elekter Elektotehnikas tehasejuhina 200-liikmelist meeskonda ja aastatel 2021-2022 oli ta interim-juhina tegevjuhi rollis ettevõttes Breden. Koolitajana eristab Rotenbergi eelkõige tugev isiklik kogemus rahvusvahelistest tööstusettevõtetest. Ta on juhtinud meeskondi läbi suurte muutuste ning tegelenud selle käigus teadlikult oma inimeste sisemise motivatsiooni ja vaimse vastupidavuse teemadega.
Markko Varres on tootmisvaldkonna professionaal, kellel on üle 20 aasta kogemusi erinevatel ametikohtadel nii inseneri, projektijuhi, tootmistehnoloogia juhi, tootmisjuhi kui tehase juhina. Koolitaja on TTÜ-s lõpetanud tööstustehnika ja juhtimise eriala. Varrese töökogemus hõlmab tunnustatud tööstusettevõtteid nagu Saku Metall, Stoneridge Electronics, Harju Elekter, Trafotek ja Leden Estonia. Tema kireks on tootmise arendamine, millega ta on tegelenud viimased 15 aastat.
Tööriistad ja parimad praktikad
“Tootmisjuhtimise kool” on seitsmest päevast koosnev koolitusprogramm, mis pakub tootmis- ja tööstusjuhtidele praktilisi tööriistu, parimaid juhtimispraktikaid ja põhjalikku ülevaadet lean-mõtteviisist, et tõsta tootmise efektiivsust ja konkurentsivõimet.
Programm keskendub tõhusale protsessijuhtimisele, töötajate kaasamisele ja koostöö arendamisele osakondade vahel. Kooli terviklik lähenemine, individuaalne juhendamine ja ettevõtete külastused annavad teadmised ja kogemused, mida saab koheselt igapäevatöös rakenda.
Tule osalema!
Äripäeva Akadeemia ja Tööstusuudiste korraldatav “Tootmisjuhtimise kool” alustab uue lennuga märtsis 2025.
Tutvu koolituse täpse sisuga SIIN.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.