EMPL: kliimakindla majanduse seadus lükkab Eesti majanduse veel kiiremale allakäigule
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit on seisukohal, et kliimakindla majanduse seadus ei toeta Eesti ettevõtete konkurentsivõimet ning lükkab kolmandat aastat languses oleva majanduse veelgi kiiremale allakäigule.
EMPLi juhatuse esimehe Jaano Haidla sõnul on seaduse koostajad keskendunud kasvuhoonegaaside emissiooni eesmärkide seadustamisele, aga mitte tegevustele, mis looksid eeldused kliimamuutustega toimetulekuks ja majanduse kasvuks. Foto: Raul Mee
EMPLi juhatuse esimehe Jaano Haidla sõnul toetab liit eelnõus välja toodud eesmärke leevendada kliimamuutusi, nendega kohaneda ja luua eeldused puhta ja kasvuhoonegaaside vaba majanduse kasvuks.
Eesti puidutööstuse olukord on hetkel ülimalt keeruline ja lahendust ei paku ka käsiolev nn „metsareform,“ kirjutab värske Äripäeva Infopanga puidutööstuse aastaraporti kommentaariks Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja.
23. juulist alustas kliimaministrina tööd Yoko Alender. Alenderi eesmärk on suurendada kindlustunnet, et ka järeltulevatel põlvkondadel on Eestis hea elada ja Eesti on uuele puhtale ettevõtlusele atraktiivne.
Kliimakindla majanduse seadus sätestab ettevõtjate jaoks trajektoore, mida mööda on neil mõistlik liikuda, ütles minister Yoko Alender. Et ettevõtjad reaalselt nende trajektooride järgi liiguksid, selleks pakub seadus erineva kaliibriga meetmeid.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.