Tööstusuudised.ee tegi põhjaliku ülevaate töötleva tööstuse 10 ametirühma mediaan- ja keskmistest palkadest 2024. aasta teises kvartalis. Muu info seas selgus ka suur sooline palgalõhe - meessoost tööstusjuhid teenivad naistest ligi 33% enam.

- Mehaaniliste seadmete koostajate keskmine brutopalk kasvas 2024. aasta 2. kvartalis 1491 euroni ehk 10,2%. Foto: Pixabay
Tööstusuudised.ee teeb ülevaate, millised on statistikaameti andmetel töötleva tööstuse palgad 2024. aasta 2. kvartalis. Vaatleme kokku 10 tööstusega seotud ametirühma palkasid ja võrdleme palkade liikumist alates 2023. aasta 2. kvartalist kuni 2024. aasta 2. kvartalini.
Loost saab teada, millised olid töötleva tööstuse juhtide, metallitöötluspinkide seadistajate ja operaatorite, elektri- ja elektroonikaseadmete koostajate, mehaaniliste seadmete koostajate, teadus- ja arendusjuhtide, tööstus- ja tootmisinseneride, puidutöötluspinkide seadistajate ja operaatorite, toiduainete jms toodete masinate operaatorite, töötleva tööstuse töödejuhatajate ning mujal liigitamata töötleva tööstuse lihttööliste mediaan- ja keskmised palgad eri maakondade lõikes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusuudised.ee teeb ülevaate, millised on statistikaameti andmetel töötleva tööstuse palgad 2022. aasta 4. kvartalis. Vaatleme kokku 9 tööstusega seotud ametirühma palkasid. Toome võrdluseks välja 2022. aasta kõik neli kvartalit.
Tööstusuudised.ee teeb ülevaate, millised on statistikaameti andmetel töötleva tööstuse palgad 2022. aasta 3. kvartalis. Vaatleme kokku 9 tööstusega seotud ametirühma palkasid.
Tööstusuudised.ee teeb ülevaate, millised on statistikaameti andmetel töötleva tööstuse palgad 2022. aasta 1. kvartalis. Vaatleme kokku 9 tööstusega seotud ametirühma palkasid.
Tööstusuudised.ee teeb ülevaate, millised on statistikaameti andmetel töötleva tööstuse palgad 2022. aasta 2. kvartalis. Vaatleme kokku 9 tööstusega seotud ametirühma palkasid.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.