Eesti konkurentsieelis on aastaid olnud lihtne ja soodne majandussüsteem ning mina soovitaksin sama teed jätkata, sõnas laevade ehitamise ja ümberehitamisega tegeleva LTH-Baasi juht Anton Maljugin.
- LTH-Baasi juht Anton Maljugin märgib, et ettevõte on nüüdseks aastaid ka sõjalaevade ehitusse panustanud. Foto: Raul Mee
Anton Maljugin rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et praegu panevad teda enim muretsema inflatsioon ja maksutõusud. “Kui ma täna lähen klientide juurde ja ütlen, et teate, kõik meie projektid, mis algavad 2026, hakkavad teile 7 protsenti rohkem maksma, siis on suur tõenäosus, et me ei pruugi neid projekte saada,” rääkis Maljugin ja lisas, et see tähendab sadu tuhandeid eurosid vähem maksuraha riigile.
Seotud lood
Masina- ja metallitööstuses on viimase aasta jooksul enim tööjõudu värvanud laevaremondiga tegelev LTH-Baas, kus töötajate arv on aastaga kasvanud ligi 300 inimese võrra, selgub Äripäeva Infopanga koostatud masina- ja metallitööstuse konkurentsiraportist.
Maljugin leiab kriisis hoopis võimalusi
Majanduses valitseb ebavajalik paanika ja kahekohalisi majanduslanguse numbreid ennustavad suurettevõtjad peaksid mõtlema oma sõnade mõju peale, leidis enam kui tuhandele inimesele tööd andva laevaremondiettevõtte LTH-Baas tegevjuht Anton Maljugin.
Selleks, et kirjeldada, kuidas suhtuvad praegusesse majanduslangusesse meie ettevõtted, võiks tsiteerida ’Omar Khayyāmi: “Meelekindlusetud hukkuvad enneaegu”, kirjutab laevaehitusfirma LTH-Baas tegevjuht Anton Maljugin.
Laevaehituse ettevõtte LTH-Baas tegevjuht Anton Maljugin pidas Äriplaan 2021 konverentsil võrdlemisi optimistlikku ettekande, kuidas keset kriisi tuleb keskenduda just majanduse tõusule, sest see tuleb nagunii. Eelkõige tuleneb ellujäämine kiire kohanemisvõime ning startapiliku mentaliteedi säilitamisega.