Tallinna Tehnikaülikooli esitatud sisseastumisavalduste kokkuvõte näitas, et inseneri erialadele esitatud avalduste arv kasvas mullusega võrreldes 15%.
- Inseneriõppe populaarsus on TalTechis kasvuteel. Foto: Toomas Kelt
„Seadsime endale eesmärgiks kõnetada oma erialadega enamaid noori, kui eelmisel aastal, sest meie riik vajab majanduse tõusule pööramiseks just tublisid insenere, IT- ja majanduse tippspetsialiste. Mul on ääretult hea meel, et väga paljud noored on sellest eesmärgist aru saanud ja valinud oma õpingute jätkamiseks just TalTechi,“ ütles TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll. „Näeme, et huvi on kasvanud just inseneeria valdkonna õppekavade vastu, kuid kindlasti on siin veelgi arenguruumi ja peame edasi pingutama, et noored, sealhulgas ka tüdrukud, valiksid eriala just meie ülikoolist,“ selgitas Voll.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jaanuari lõpul püüti TalTech´i Virumaa kolledžis koolide ja ettevõtete koostööseminaril mõista, miks insenerierialad ei ole noorte seas populaarsed.
Tööstuskonverentsil Industry 5.0 arutleti, kuidas saaks riik panustada tööstuse arengusse ning millised tegevused oleksid esmavajalikud. Eelkõige tuleks panustada haridusse, leidsid arutelus osalenud juhid.
Eesti tehnoloogiaettevõtted on koos partneritega käivitanud üle-eestilise programmi, et kutsuda üle 10 000 koolilapse õppima ja tööle inseneeriavaldkonda, kus palgad on kõrged, aga mille tööjõupuudus ähvardab Eestit järgmise majanduskriisiga.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.