Kuidas vahetada ettevõttes olemasolev ERP-süsteem uuema vastu ja millega võib kergelt eksida – oma kogemusi jagasid Pärnu tarneahelakonverentsil autode interjöörivaipade tootja Mistra-Autex tootmisjuht Riina Sikk ja logistika- ja sisseostuosakonna juhtaja Mihkel Ratt.

- Mihkel Ratt ja Riina Sikk. Foto: Raul Mee
„Meil oli ettevõttes tegelikult väga hea ERP, hästi töökindel,“ tõdes Mihkel Ratt. Kuid sellele heal süsteemil oli ka puudusi – vanust oli kogunenud juba üsna palju ja uute programmidega liidestamine oli keeruline. Samuti toimusid mitmed protsessid aeglaselt ning olid tehniliselt kohmakad. „Tahtsime muutuda modernsemaks, olla oma protsessides kiiremad. Samuti tahtsime viia võimalikult palju funktsioone ühte ERP-süsteemi,“ loetles Ratt. Nii otsustatigi ettevõttes minna üle uuele ERPile.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurtele autotööstustele allhankeid tegeva Mistra-Autexi logistika- ja ostuosakonna juhataja Mihkel Ratt tunnistas ostujuhtimise aastakonverentsil, et kui pärast sõda toorainete hinnad Euroopas hüppeliselt tõusid, võeti kurss Aasia turule.
Saates „Digitark äri” on fookuses küsimused, kuidas ettevõttele majandustarkvara tellida või seda uue vastu välja vahetada. Räägime saatekülalistega ka verivärskest ERP tellimise juhendist, mis annab tarkvara tellijale tervikülevaate protsessist ja sammsammulised abistavad juhised.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.