Eesti süvatehnoloogia ettevõtete käive tegi esimeses kvartalis tugeva hüppe
Eesti süvatehnoloogia ettevõtete käive kasvas esimeses kvartalis võrreldes mullu sama perioodiga ligi 40% 87 miljoni euroni ning riigieelarvesse tasuti kokku 13 miljonit eurot tööjõumakse.
Ettevõte GScan juht Marek Helm rõõmustab - Eestisse on tekkinud ka süvatehnoloogia investoreid, kelle toel pääseb ligi ka suurtele välismaistele tippudele. Foto: Andras Kralla
Startup Estonia süvatehnoloogia valdkonna projektijuht Vaido Mikheim sõnas, et kui tahta otsida majanduses positiivseid sõnumeid, tasub vaadata süvatehnoloogia ettevõtete suunas. Mikheimi sõnul oli nende roll veel paar aastat tagasi Eesti idusektoris pigem marginaalne, kuid tänavu moodustab süvatehnoloogia ettevõtete käive üle 10% kogu sektori mahust.
Süva- ja rohetehnoloogiate arendamisele annavad Euroopas hoogu järjest karmimad regulatsioonid ning inimeste ootused keskkonnasäästlike ja innovaatiliste tehnoloogiate kiiremaks kasutuselevõtuks.
Euroopa riigid on kõrgtehnoloogiliste iduettevõtete meelitamiseks käivitanud toetusprogramme, mis hõlmavad nii otseinvesteeringuid ja tootmiseks vajaliku maa tasuta eraldamist kui ka välistalentide värbamiseks soodsa poliitika kujundamist.
Startup Estonia programmi ja Eesti Suursaatkonna Pariisis kaasabil tutvustavad Eesti süvatehnoloogia iduettevõtted oma tooteid ja teenuseid täna algaval Euroopa suurimal süvatehnoloogia valdkonna konverentsil Hello Tomorrow.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.