Süva- ja rohetehnoloogiate arendamisele annavad Euroopas hoogu järjest karmimad regulatsioonid ning inimeste ootused keskkonnasäästlike ja innovaatiliste tehnoloogiate kiiremaks kasutuselevõtuks.
- Euroopa suurimal süvatehnoloogia messil tutvustasid enda tooteid ka Eesti ettevõtted. Foto: Startup Estonia
Eesti rohetehnoloogia ettevõtteid koondav Cleantech Estonia juht Kädi Ristkok rõhutas innovatsiooni ja uute tehnoloogiate olulisust globaalsete kliimaprobleemide lahendamisel. “Rohetehnoloogiate nõudluse kasv globaalsel turul on äriline võimalus, mida ei saa kasutamata jätta. Cleantech Estonia toetab juba aastaid rohetehnoloogia ettevõtteid ja näeme, et Eestis on ettevõtted ja lahendused, tänu millele on järgmiste aastate jooksul võimalik Eestil saavutada oluline konkurentsivõime ja ekspordimahtude kasv ja olla rohetehnoloogia lahenduste arendamise teerajajaks Euroopas,” ütles Ristkok.
Seotud lood
Möödunud nädalal sõlmisid Tartu Ülikool ja Thule Capital AS-i tütarettevõte H2Electro OÜ teadus- ja arendustöö lepingu, mille käigus Tartu Ülikooli keemia instituudi teadlased professor Enn Lusti juhtimisel asuvad ehitama uudsel tehnoloogial põhinevat elektrolüüserit.
Eestis arendatud jätkusuutlikud tehnoloogiad pakuvad investoritele ja potentsiaalsetele klientidele suurt huvi, mida toetavad ka Euroopa Liidu järjest karmimaks muutuvad regulatsioonid.
Eesti iduettevõte RAIKU kaasas Euroopa Innovatsiooninõukogult (EIC) 5,6 miljoni euro suuruse granditoetuse ja omakapitaliinvesteeringu ning 3,1 miljonit eurot erasektori investoritelt.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.