Doktorikraadi väärtusest akadeemilises maailmas ja ettevõtluses räägitakse 16. mail Tallinnas doktorikooli karjäärikonverents, kuhu oodatakse ennekõike Eesti doktorante, magistrante ja teisi doktorantuurimõtetega inimesi.
Tehnikaülikooli doktorant Katriin Kristmanni töö sihiks on päikesepaneelid, mida saab valmistada ka Kuul leiduvatest materjalidest. Foto: TalTech
Tehnikaülikooli ja Euroopa Kosmoseagentuuri doktorant Katriin Kristmann leidis, et doktorantuuri läbimine võib olla suur katsumus ning vahel tuleb seda otsust skeptikute põhjendada. Tema jaoks on see investeering endasse ja põnevasse tulevikku. Ta lisas: „Soovin, et rohkem inimesi teaks, mida doktorantuur endast kujutab, et oleks lihtsam selgitada, mis on minu roll ülikoolis. Paljudele on see võibolla avastamata karjäärivõimalus.“
Edukaks koostöös ettevõtjate ja teadlaste vahel on oluline mõlemale oluliste eesmärkide selgeks tegemine kohe koostöö alguses ning ühiseid tegevusi toetavate programmide järjepidevus, tõid välja veebruaris toimunud teaduse ja ettevõtluse koostöökonverentsil osalejad.
Tööstuse tulevik tugineb põhjalikult läbimõeldud tegevustele, kus teadmised ja nende rakendamine on viidud täielikule tipptasemele. Üheks olulisemaks märksõnaks tipptaseme saavutamisel on jätkusuutlikkus, mistõttu alustab sellest sügisest TalTech Virumaa kolledžis esmakordselt selleks loodud magistriõppekava – jätkusuutlik tööstus.
Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut koostöös meresüsteemide instituudiga uuendas õppekava, et lisaks maateaduse ja mäenduse asjatundjatele koolitada ka mere- ja kliimateaduste eksperte. Uue magistriõppekava nimi on “Maa süsteemid ja geotehnoloogia“.