RMK teatas, et otsustas täpsustada puidukeemia tootmise väljaarendamisele suunatud müügiteadet ja pikendada sooviavalduste esitamise tähtaega.

- RMK-l on ettevõtjatele pakkuda Eestis väärindamiseks ligi 0,7 miljonit tihumeetrit vähemväärtuslikku puitu. Foto: Liis Treimann
Nimelt otsis RMK ettevõtjaid, kes oleksid huvitatud puidu keemilise väärindamise tehase rajamisest. Selleks sõlmib RMK ettevõtjaga kestvuslepingu, millega pakutakse tehasele müügiks väheväärtuslikku, nii-öelda paberipuitu, mis praegu läheb Eestist välja. Plaani järgi saaks seda puitu hakata niisiis Eestis asuvas tehases väärindama. Esimeses voorus ootab RMK niisiis sooviavaldusi neilt ettevõtjatelt, kes oleksid potentsiaalselt huvitatud tehase rajamisest.
VKG juht Ahti Asmann kinnitas, et ettevõte esitab oma sooviavalduse, ka Fibenoli juhatuse liige Marko Raid vihjas, et mingil kujul on ettevõte asjast huvitatud küll.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lähema kuu jooksul selgub nende ettevõtjate ring, kes tahavad konkureerida riigimetsast varutud vähemväärtuslikule puidule alates 2028. aastast, et rajada Eestisse puidu biokeemilise väärindamise tootmisüksust.
Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu kinnitas RMK 2023. aasta majandusaasta aruande. RMK möödunud aasta käive oli 306,4 miljonit ja ärikasum 128 miljonit eurot.
Soojemate ilmade saabumisega algas riigimetsas kevadine istutusperiood mullusest pisut varem, uue metsapõlve rajamiseks jõuab tänavu mulda paarkümmend miljonit puutaime.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.