Masinõppe võimaluste kasutamiseks peavad ettevõtte andmed olema kvaliteetsed. Kuna paljud tööstusettevõtted puutuvad selle probleemiga kokku, et andmeid küll kogutakse aga need on ebapiisavad, siis julgustab Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE (AI & Robotics Estonia) nõuandva kogu liige Juhan-Madis Pukk ettevõtteid selles küsimuses nende poole pöörduma.

- Juhan-Madis Pukk Foto: Jake Farra
Juhan Pukk, ettevõttest Flowit, on seda meelt, et Eesti tööstusettevõtted saaks AI ja robootikatehnoloogiat paremini rakendada, kui andmed, mida ettevõtted koguvad oleks kvaliteetsed. Andmekvaliteedi teema kerkis üles AIRE demoprojektide taotluste esitlusel. „Täna näeme seda, et kuigi ettevõtted koguvad palju andmeid, siis just vormistuslik pool ei võimalda neid digitaalselt kasutada,“ rääkis Pukk. Ta lisas, et andmete kogumisel tuleb teada kui palju ja mis kujul neid koguda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tehisaru kasutamine aitab tõsta tootlikkust ja konkurentsivõimet, sest see muudab tootmise juhtimise kiireks ja andmepõhiseks, kirjutab Tartu Teaduspargi AI valdkonna juht ja Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE AI ekspert Martin Rebane.
Tööstustoodangu mahuindeksi kõrval peaksime vaatama ka müügiindeksit, mis näitab hoopis teist pilti ja lubab tuleviku suhtes optimistlikum olla, märgib Riigikogu ja AIRE nõuandva koja liige Andres Sutt.
Olukorras, kus tööstustoodang on langenud enam kui aasta ning jaanuar tõi uued maksutõusud, on vältimatu vajadus midagi muuta. Mida täpsemalt, selle üle arutlevad tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE nõuandva kogu liikmed.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.