Olukorras, kus tööstustoodang on langenud enam kui aasta ning jaanuar tõi uued maksutõusud, on vältimatu vajadus midagi muuta. Mida täpsemalt, selle üle arutlevad tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE nõuandva kogu liikmed.

- Riigikogu liige Andres Sutt peab oluliseimaks tööstuse keskkonnajalajälje vähendamist ja taastuvenergia arendamist. Foto: Erik Prozes
Riigikogu liige Andres Sutt peab olulisimaks vähendada keskkonnajalajälge, sest seda ootavad investorid ja tarbijad – eriti noorem põlvkond. Investeeringud keskkonnajalajälje vähendamisse on konkurentsieelis. „Erainvesteeringute maht peab kasvama vähemalt viis protsendipunkti, parem veel kui kümme. See tähendab, et aastas tuleks investeerida suurusjärgus kaks kuni neli miljardit eurot rohkem,“ leidis Sutt. Ta lisas ka konkreetseid soovitusi: investeeringud taastuvenergeetikasse, puhast energiat tarbivasse energiamahukasse tootmisse ning tehisintellekti kasutuselevõttu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti tööstuse arengu vundamendiks on tugev haridussüsteem, püsiv innovatsiooni panustamine ning mõtteviis, et meie koduturg on terve maailm, kirjutab Harju Elekter Eesti üksuse tegevjuht Alvar Sass vastuseks Tööstusuudiste küsimusele Eesti tööstuse "pikast plaanist".
Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon ja Eesti Taastuvenergia Koda pöördusid kliimaministri ning majandus- ja kommunikatsiooniministri poole ettepanekuga luua valitsuse juurde kõrgetasemeline ja laiapindne juhtrühm, mis riiklike otsuste ning energiatootjate tegevuste toel tooks Eesti majandusse miljarditesse eurodesse ulatuvaid investeeringuid, majanduskasvu, töökohti ja innovatsiooni.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.