Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol korraldatud järjekordses tehisintellekti ehk AI töötoas said oma projektide väljatöötamiseks rahastuse seitse ettevõtet. Kokku investeeritakse pilootprojektidesse 250 000 eurot.

- Suurima toetusumma - 50 tuhat eurot - sai ka metalluste tootja Tammer. Foto: Tehnopol
Tehnopoli äriarendusjuht Martin Goroško sõnas, et Tehnopol on AI arenguprogrammi raames tehisaru kasutuselevõttu toetanud juba enam kui kolmekümnes ettevõttes. “Pärast viimast vooru on üsna selge, et Eesti ettevõtete huvi AI kasutuselevõtuks tõuseb ning meile laekuvad projektiideed on tehniliselt järjest keerukamad. Tihedas konkurentsis valitud seitse projekti paistsid silma seetõttu, et lisaks keerukale AI lahendusele, suudeti mentorite toel hästi ära põhjendada ka äriline mõju, mida projekt kaasa toob. Loodame, et siit kasvavad edulood motiveerivad ka teisi ettevõtteid AI arenguprogrammis osalema,” ütles Goroško ja lisas, et AI arenguprogrammi eesmärk ühtib Tehnopoli eesmärgiga toetada maailmamuutvat innovatsiooni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendis alustas teekonda kümme idufirmat, kes soovivad oma protsessidesse kaasata tehisintellekti. Kiirendis osalevaid ettevõtteid toetatakse kokku 100 000 euroga.
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol korraldatud tehisintellekti ehk AI töötoas said oma projektide väljatöötamiseks rahastuse kaheksa ettevõtet. Kokku investeeritakse pilootprojektidesse 257 950 eurot.
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol korraldatud AI arendusmaratonil said oma projektide väljatöötamiseks rahastuse kaheksa ettevõtet. Kokku investeeritakse pilootprojektidesse 300 000 eurot.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.