Kliimaministeerium andis heakskiidu Enefit Greeni arendatava Loode-Eesti meretuulepargi keskkonnamõjude hindamise aruandele, mille alusel saab merepargi arendusega edasi liikuda.
Vaade Kärdla sadamast Loode-Eesti meretuulepargi asukohale. Foto: Enefit Green
Eesti on seadnud eesmärgiks toota 2030. aastaks kogu Eesti vajadusi kattev elekter 100% taastuvenergiast ning saavutada aastaks 2050 kliimaneutraalsus. Nende eesmärkide täitmiseks vajame lisaks maismaa tuule- ja päikeseparkidele ka meretuuleenergiat.
Üle poole Eesti elanikest pooldab kohapealset taastuvenergia tootmist, kõige vähem aga elektri sisseostmist, selgub Kantar Emori läbiviidud ja Utilitas Windi tellitud uuringust.
Euroopa riigid otsivad viise, kuidas samaaegselt suurendada roheenergia osakaalu ja oma energiasõltumatust. Märkimisväärse sammu astus Soome, kes soovib 2030. aastaks rajada 6 gigavati jagu meretuuleparke.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.