Puidu järeltöötlusega tegelevate ettevõtete koondkäive on jäänud eelmise aastaga võrreldes samal tasemel, palgad on aga kasvanud ligi kakskümmend protsenti, selgub Äripäeva Infopanga värskest puidutööstuse konkurentsiraportist.
- Viimase nelja kvartali andmete põhjal koostatud puidutööstuste käibe TOPi juhib Graanul Invest. Pildil ettevõtte juhatuse liige Jaano Haidla, kes võttis oktoobris vastu ka Puidutööstuse TOPi esikoha. Foto: Johanna Adojaan
Puidu järeltöötlusega tegelevate ettevõtete alla on liigitatud need puidutööstused, kus tooraineks on juba esmatöötluse läbinud puit. Selles valdkonnas tegutseb 268 ettevõtet.
Äripäeva Infopanga puidutööstuse konkurentsiraporti saad soetada
SIIT.
Valdkonna viimase nelja kvartali koondkäive kolmandas kvartalis oli 2,6 miljardit eurot, aasta varasemaga võrreldes kasvas koondkäive 0,2% ehk sisuliselt jäi aasta varasemale tasemele. Koondkäibe kasv oli suurem esimeses kvartalis (6,4%), kuid sellele järgnenud langus kahe järjestikuse kvartali jooksul nullis kasvu mõju.
Valdkonna keskmine töötajate arv kolmandas kvartalis oli 8094 ja aasta varasemaga võrreldes kahanes töötajate arv 3,6%. Keskmine töötasu oli kolmandas kvartalis 1865 eurot ja see kasvas aasta varasemaga võrreldes 18,5%. Viimased neli kvartalit järjest on keskmise töötasu tõus olnud äärmiselt stabiilne, keskmiselt 4,3% kvartalis.
Seotud lood
"Kõik näitajad on punases"
Euroopa ühe suurima liimpuitkomponentide tootja Barruse tegevjuht ja juhatuse liige Martti Kork paotas kardinaid, millised tõusud ja mõõnad on ettevõtet viimaste aastate jooksul kõigutanud, kuidas läheb võidujooks konkurentidega ning mis küsimustele peab riik kiiremas korras vastuse leidma. Kork esines 13. oktoobril toimunud konverentsil Puidutööstuse äriplaan 2024.
Puidu esmatöötlusega tegelevate ettevõtete koondkäive on aastaga langenud ligi viiendiku, palgad on aga samal ajal ligikaudu viiendiku kasvanud, selgub Äripäeva Infopanga värskest puidutööstuse konkurentsiraportist.
Olukord puidusektoris on keeruline, mitmendat kvartalit järjest on olnud majanduslangus, intressimäärade tõus on tugevalt pärssinud ehitustegevust, sisendhinnad on kõrged, konkurentsivõime eksporditurgudel on vähenenud. Eesti Erametsaliidu tellimusel teeb puiduturust ülevaate Heiki Hepner.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.