Läinud aastal teenisid maailma sada suurimat relvatootjat kokku ligi 600 miljardit dollarit, selgub Stockholmi Rahvusvahelise Rahu-uuringute Instituudi (SIPRI) värskest ülevaatest.
![Tabelit juhib USA relvatootja Lockheed Martin Corp, mille üks tuntumaid relvasüsteeme on mitmikraketiheitja HIMARS. Pildil HIMARS Eestis kaitseväe õppustel.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=f71205cd-0524-50d3-995f-87e34c28f046&width=3840&q=70)
- Tabelit juhib USA relvatootja Lockheed Martin Corp, mille üks tuntumaid relvasüsteeme on mitmikraketiheitja HIMARS. Pildil HIMARS Eestis kaitseväe õppustel. Foto: Valmar Voolaid/Kaitsevägi
Raportist selgub, et kuigi Venemaa alustatud sõda Ukrainas tekitas suurema nõudluse relvastuse järele, vähenes relvatööstuste kogukäive aasta varasemaga võrreldes 3.5%. SIPRI hinnangul oli selle põhjuseks peamiselt USA suurettevõtete relvatulude vähenemine. Müügitulusid kasvasid aga oluliselt Aasia, Okeaania ja Lähis-Ida relvatootjad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa juhtiv robootika ja autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Robotics ja Saksa kaitsetööstus Krauss-Maffei Wegmann (KMW) sõlmisid lepingu 14 THeMIS mehitamata maasõiduki (UGV) tarnimiseks Ukrainasse.
Valitsuse prognooside järgi võiks praeguseks enam kui 200 miljoni euro suuruse käibega majandusharuks arenenud kaitsetööstus kasvada kümnendi lõpuks kolm korda ehk 600 miljoni euroni.
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.