Pole teada ühtegi näidet, kus ainult teenustele orienteeritud riik on rikkaks ja ühiskondlikult arenenuks saanud, tõdeb Kohila Vineeri juhatuse liige Andres Laht intervjuus Tööstusuudistele.
- Kohila Vineeri juhatuse liige Andres Laht. Foto: Toomas Kelt
Äsja ilmunud tööstustoodangu indeks näitab, et oleme languses. Tänast kurba seisu ennustanud esimesed pääsukesed ilmusid Eesti majandustaeva kohale pea poolteist aastat tagasi, kui langema hakkasid töötleva tööstuse numbrid. Languse põhjust ei pea kaugelt otsima – murekohaks on Eesti puidutööstus, mis on tänaseks languses olnud juba üle aasta. Kuidas on võimalik nõudluse languses ning kalli tooraine tingimustes ellu jääda ja koguni üritada käivet kasvatada?
Seotud lood
Puidusektori keerulisest olukorrast hoolimata töötab Kohila Vineer kasumiga ja hoiab sellel aastal peamise väljakutsena fookuses kulude optimeerimist, rääkis ettevõtte finantsjuht Anna-Maria Maksin teemaveebile finantsuudised.ee.
Kohila Vineeri, kes kuulub Latvijas Finieris gruppi, põhitegevusalaks on kasespooni ja -vineeri tootmine ja tootearendus ning tehas on heaks näiteks ühest viimase aja suuremast investeeringust Eesti tootmissektoris.
Juba kakskümmend kaks aastat on Otepääl tegutsenud vineeritehas. 24/7 toodetakse seal kasevineeri, mida kasutatakse muuhulgas LNG tankerites.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.