Eesti riik valmistab ette digipööret, mille eesmärk on üles ehitada personaalne digiriik. See tähendab, et riik pöördub inimese kui kodaniku või ettevõtja juurde õigel ajal ise. Digiriigi ülesehitamiseks on aga vaja haritud insenere, kel on põhjalikud teadmised ja lai silmaring, ütleb RITi juht Ergo Tars.

- Insenerideta me digiriiki üles ei ehita, hoiatab RITi juht Ergo Tars. Foto: RIT
Kui räägitakse IT tööjõu puudusest ja koolitusvajadustest, siis tekib Tarsi sõnul sageli ettekujutus, et jutt käib arendajatest. “IT on märksa mitmekülgsem ja digiriigi teenuste arenguhüppeks on arenduskompetentse pidevalt juurde vaja. Riigisektori IT-d võib vaadelda nagu suure rahvusvahelise ettevõtte IT-d, mis peab katma kõik rollid, mida IT vajab heaks ja turvaliseks toimimiseks. Näiteks selleks, et teenused toimiksid, peab laitmatult töötama alustaristu - võrk, serverid jm koos infoturbega. See seab kõrged ootused taristuteenuste arendamisele ja haldusele,” selgitab Tars.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Elektroonikatööstuse Liit korraldab juunis koos kutse- ja ülikoolide ning ettevõtjatega teavituskampaaniat, mis kutsub noori üles õppima elektroonikaga seotud erialasid. Eesmärk on juhtida tähelepanu sellele, et elektroonikanseneride nappus ning ebapiisav järelkasv on ülikriitiline.
Tänavu sügisel avab Tallinna Tehnikaülikool uue, Eestis unikaalse riistvara arenduse ja programmeerimise magistrikava, mille lõpetajad saavad oskused uute tehnoloogiate loomiseks ja rakendamiseks paljudes valdkondades.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.