Eelmisel sügisel olid puitpelletite hinnad kerkinud Euroopas rekordiliselt kõrgeks. Sel kevadel on hinnad tunduvalt langenud ja Eesti tootjate hinnangul ei ole ette näha ka uut hinnatõusu.
„Täna ei ole ühtegi märki, et energiaturge ja hindasid võiks tabada uus suurem raputus. Hinnad on märkimisväärselt langenud ja langevad ehk paar pügalat veel. Prognoosime, et hinnad enne uut küttehooaega oluliselt ei tõuse,“ prognoosis Graanul Investi turundusspetsialist Raimo Oinus.
Ülikõrgete puitpelletite hindadega Saksamaal on alanud hinnalangus. Väljaande Agrarheute andmetel on pelletite hinnad Saksamaal langenud oktoobrist üle saja euro tonni kohta.
Eesti suurimate pelletitootjate kinnitusel Eestis pelletitest puudust tekkimas ei ole. Lätis alanud paanika on võrreldav meie „soolapaanikaga“ ning ka Lätis reaalset puudust puitpelletitest ei ole.
Läti meedia teatel on seal alanud enneolematu „pelletipaanika.“ Nii kogunevat lätlased juba varahommikul järjekordadesse, et osta puidugraanuleid. Sealse biokütuste ühenduse LATbio juhi hinnangul on tegu alusetu paanikaga.
Eestis visiidil viibiv Euroopa Komisjoni asepresident Franz Timmermans ütles pressikonverentsil, et Eestis metsa mahavõtmine ja sellest toodetud pelletite põletamine Hollandis või Taanis ei ole tark tegu. Tema sõnul ei ole see hea Eestile ja Eesti majandusele.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.