Ettevõtlusminister Kristjan Järvan ulatas keset energiakriisi tööstusettevõtetele abikäe: riigi raha eest saavad firmad paigaldada tootmishoone ette infotahvli, mis nende äri tutvustab. „See on kohatu ja solvav,“ ütleb Ragn-Sellsi juht ja tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo.
- Ettevõtlusministri Kristjan Järvani sõnul on infotahvlite meede tuhat korda odavam kui meetmed, mida ettevõtjad energiakriisis tahtsid. Odav on meede küll, kuid tööandjad kahtlevad selle tarbekuses. Foto: Andras Kralla
Minister Kristjan Järvani sõnul ei ole talle ükski ettevõte öelnud, et sellist meedet vaja oleks. „See on minu enda idee,“ ütles ta.
Järvan selgitas, et pilootprogrammi eesmärk on muuta Eesti tööstus nähtavamaks. Täpsemalt on infotahvlid mõeldud just selleks, et inimesed tänavalt saaksid teada, millega mõni tööstusettevõte tegeleb. „Lapsepõlves ka läks mu koolitee mööda ühest tehasest. Kümme aastat käisin mööda ega teadnud, mida seal tehakse. Lõpuks sain teada, et mingi keemiatööstus oli. Väga ähmane,“ tõi Järvan näite.
Kui oleks tehase ees olnud infotahvel, oleks asi selgem olnud.
Pilootprogrammiga taheti jagada infotahvleid kümnele firmale. Pooleteise kuu jooksul on endale infotahvleid küsinud kolm ettevõtet.
Seotud lood
Ettevõtlusminister Kristjan Järvan ei näe aga, et riik peaks kuidagi tööstusettevõtetele appi tulema. „Me ei saa kasutada riigi raha selleks, et toetada ärimudeleid, mis juba mitu aastat ei tööta,“ ütles Järvan täna oma Facebooki live-pöördumises.
"Eelnevad kümme aastat ehitasime kogu oma energiavisiooni tuule peale üles, kuid see on erinevatel põhjustel toppama jäänud, nii et meretuuleparkides energia tootmiseni me kümne aastaga ei jõua," ütles ettevõtlusminister Kristjan Järvan.