Taastuvenergia toetuste rahastamiseks elektri lõpptarbijatelt kogutav taastuvenergia tasu on 2023. aastal 1,24 senti kilovatt-tunni kohta ilma käibemaksuta.

- Võrkudes jooksva taastuvenergia tasu tuleval aastal tõuseb. Foto: Pixabay
Järgmise aasta taastuvenergia tasu mõjutab kõige enam asjaolu, et elektritarbimise eeldatav maht väheneb 5,2 protsenti. Kuigi makstavate toetuste maht väheneb, siis juba 2022. aastal alanud tarbimise vähenemisest tulenevalt suureneb summa, mis tuleb toetuste rahastamiseks igalt tarbitud kilovatt-tunnilt koguda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimasel ajal on kuulda üleskutseid, et elektrituru anomaaliate tõttu on parem tagasi pöörduda reguleeritud hindade juurde või nagu elektribörs ei toimiks. Reguleeritud hind on osaliselt ja ajutiselt teostumas, kuna kodu- ja väikestele äritarbijatele on loodud ajutine võimalus elektri ostmiseks universaalteenuse hinnaga, kirjutavad Advokaadibüroo COBALT partner Elo Tamm ja jurist Sonja Maria Roosson.
Eesti elektrijaamad tootsid taastuvatest allikatest 2021. aastal elektrienergiat 2 578 gigavatt-tundi ehk 15,6 protsendi võrra rohkem kui 2020. aastal. Taastuvenergia toodang moodustas lõppenud aastal 40,7 protsenti Eesti elektritoodangust ja kattis 27 protsenti kogutarbimisest.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.